Nazilli il olmalı mı?

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamaları sonrası gözler, 19 ilçenin daha il ilan edilip edilmeyeceğine çevrildi. Peki, Aydınlı vatandaşlar, bu 19 ilçenin arasında bulunan Nazilli’nin il olmasını istiyor mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genelde Devlet Bahçeli’nin kararlarına katılmadığını belirten Erkut Elitaş, “Nazilli bence il olmamalı. Yani il olsa da bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum” dedi.

“NAZİLLİ İL OLMAMALI”

Nazilli’nin il olma potansiyeline sahip olmadığını dile getiren Ferhat Yonat, “Bence Nazilli il olmamalı. Senelerden beri Aydın’a bağlı zaten ve Aydın’da kalmasını temenni ediyorum. Onun yerine o taraflarda Buharkent var. Buharkent ise Denizli’ye daha yakın. Buharkentli vatandaşlar biz bütün işlerimizi Aydın’da görüyoruz ama Denizli’ye daha yakınız diyor. Öncelikle bu sorunun çözülmesi lazım” dedi.

“ZATEN NAZİLLİ BAYA GELİŞMİŞ DURUMDA

Aslen Nazillili olan Ebru Tezcan, “Nazilli kesinlikle il olmalı. Dayım, annem hepsi oralı. Çok seviyorum Nazilli’yi. Zaten Nazilli baya gelişmiş durumda. Daha da gelişmesini isterim” dedi.

“NAZİLLİ İL OLURSA, AYDIN BÜYÜKŞEHİRLİKTEN DÜŞER”

Nazilli’nin il olmamasını isteyen Mustafa Türker, “Nazilli il olursa, Aydın Büyükşehirlikten düşer. Ben de bu yüzen il olmasını istemiyorum. İl olursa evet Nazilli’ye avantaj sağlanabilir ama Aydın için dezavantaj olur” dedi.

“İL OLMASI GEREKİYOR”

Nazilli’nin Aydın’ın en büyük ilçelerinden biri olduğunun altını çizen Selahattin Sertkaya, “Nazilli çoktan beri il olmak istiyor zaten. Bence il olması gerekiyor. Aydın Büyükşehir oldu, avantaj mı oldu dezavantaj mı oldu bilemiyorum ama Nazilli il olursa, avantaj olur bence” dedi.

“İL OLMASI YÜKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR”

Aydınlı vatandaş Tuna Polat ise, “Bence Nazilli il olmamalı. İl olmasının Nazilli halkına da bir faydası olacağını zannetmiyorum. Gerek yapısı itibariyle, gerek büyüklüğüyle il olmak için imkan sağladığını düşünmüyorum. İl olması yükten başka bir şey değildir” dedi.

“NAZİLLİ İNŞALLAH İL OLUR”

Doğu Bölgesi’nden Nazilli’ye yeni atanan ve Yüzme antrenörlüğü yapan Emre Güler, “Nazilli inşallah il olur. Yatırımlar artarsa, Nazilli iyi bir gelişim gösterecektir. Bence il olmayı hak ediyor da zaten” dedi.

Aydınlı bir diğer vatandaş ise, “Nazilli’den ziyade, vatandaşın illere uzak olduğu, ulaşması güç olan yerler için geç bile kalındı diye düşünüyorum. Nazilli’de il olmalı artık bence” dedi.

Nazilli il olmalı mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir