Erdoğan: Bu felaketi her zaman gündemimizin ilk sırasında tutacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığını konuşmada, "Bu felaketi her zaman gündemimizin ilk sırasında tutacağız. Deprem bölgesindeki son hak sahibi vatandaşımızı da evine yerleştirene, şehirlerimizi eskisinden daha ileri bir seviyeye getirene kadar durup dinlenmeden çalışacağız, inşa edeceğiz, ihya edeceğiz" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan: Bu felaketi her zaman gündemimizin ilk sırasında tutacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde 6 Şubat depremleri, 2024 yılı bütçesi ve 12’nci kalkınma planı yer aldı.

“2053 vizyonumuzun odağında Türkiye Yüzyılı hedefi vardır”

12’nci Kalkınma Planı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Komisyonlarda ve Genel Kurul’da, önümüzdeki dönemde ülkemize önemli katkıları olacak çok sayıda düzenleme görüşülüyor veya görüşülmeyi bekliyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Meclis’e sunduğumuz 2024-2028 yıllarını kapsayan 12’nci Kalkınma Planı’dır. Milletimize taahhüdümüz olan 2053 vizyonumuzun ilk adımı mahiyetindeki bu planın odağında Türkiye Yüzyılı hedefi vardır” ifadelerini kullandı.

“Meclis’e sunduğumuz bir diğer önemli düzenleme de 2024 bütçesidir”

Meclis’e sunulan konular arasında 2024 yılı bütçe planlamasının da yer aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Yine geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı olarak Meclis’e sunduğumuz bir diğer önemli düzenleme de 2024 bütçesidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 6’ncı bütçesi olan bu teklifi, orta ve uzun vadeli ekonomik hedeflerimizin hem habercisi hem tamamlayıcısı bir adım olarak görüyoruz. Bütçemizin temel önceliği elbette depremde yıkılan şehirlerimizin ayağa kaldırılması ve diğer şehirlerimizin depreme hazırlanması çalışmalarıdır. Maalesef ülkemizde bir kesimin milletimizin yaşadığı sınamaları çabucak unutmak, daha kötüsü de unutturmaya çalışmak gibi bir zaafı vardır. Aslında bu zaaf değil, kötü niyetli bir taktiktir. Biz tam 8,5 ay önce 11 ilimizde büyük can ve mal kaybına yol açan, 15 milyondan fazla insanımızı etkileyen 6 Şubat depremlerinin acısını ilk günkü tazeliğiyle yüreğimizde hissediyoruz, hissetmeye devam edeceğiz.”

“Enflasyonla da çok yönlü bir mücadele içindeyiz”

Çalışan ve emekli vatandaşların hayat konforunun artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çalışanlarımız ve emeklilerimiz başta olmak üzere insanımızın hayat konforunu bozan sıkıntıları ortadan kaldıracak politikaları da asla elden bırakmıyoruz. Bir yandan istihdamı ve üretimi artırarak, ülkemizi sürekli büyütürken diğer yandan enflasyonla da çok yönlü bir mücadele içindeyiz. Hiç şüphesiz ekonomide atılan adımları ve elde edilen neticelerin, insanların günlük hayatına yansımalarını görmek biraz vakit alıyor. Ama milletimiz şundan emin olsun ki Türkiye ne büyümesinden taviz verir ne enflasyona teslim olur ne de dar gelirliler başta olmak üzere vatandaşlarının mağduriyetine göz yumar” açıklamasında bulundu.

 

Erdoğan: Bu felaketi her zaman gündemimizin ilk sırasında tutacağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir