Öğretmen atamalarına düzenleme mi geliyor? Mülakat kalktı mı?

2023 yılında yapılacak öğretmen atamaları için hazırlıklar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, mülakat sürecine dair bilgi paylaştı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmen atamalarına düzenleme mi geliyor? Mülakat kalktı mı?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eylül ayında katıldığı bir canlı yayında, “KPSS’ye giren ve mülakat sürecine dahil olan öğretmenlerimize artık elektronik ortamda hazırlanan sorular sorulacak. Uzman ve başöğretmenlerden oluşan bir jüri olacak. Jürinin bu mülakatlarda neyi ölçeceğine dair bir kılavuzumuz da var. Onu öncesinde adaylarla da paylaşacağız. 45 dakikalık mülakatın son kısmında adayımız kendi sorusuyla ilgili bir de yazılı cevap verecek. Tüm bu sınav kamerayla kayda alınacak.” dedi.

Tekin’in açıklamalarına göre, bu yıl yapılacak mülakatlarda adaylara elektronik ortamda hazırlanan sorular sorulacak. Jüri ise uzman ve başöğretmenlerden oluşacak. Mülakatın son kısmında adaylar, kendi sorusuyla ilgili bir de yazılı cevap verecek.

Öğretmen adayları ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kamu alımlarında mülakat kalkacak.” sözlerinden umutlu. Konuyla ilgili adaylar, KPSS’nin yıpratıcı bir sınav olduğunu belirterek bir an önce öğrencilerine kavuşmak istediklerini söyledi.

Bakan Tekin’in önümüzdeki günlerde konuyla ilgili yeni gelişmeler paylaşması bekleniyor.

Öğretmen atamalarına düzenleme mi geliyor? Mülakat kalktı mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir