Ankara Bilim Üniversitesi’nde Rus – Türk Kültür ve Sanat Haftası coşkusu

Ankara Bilim Üniversitesi, Rus ve Türk kültürlerini bir araya getiren büyüleyici bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Bilim Üniversitesi’nde Rus – Türk Kültür ve Sanat Haftası coşkusu

Ankara Bilim Üniversitesi’nde, 19-22 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, sanat, müzik, film gösterileri ve eğitim atölyeleriyle dolu dopdolu bir program sunuyor.

Haftanın açılış seremonisi, 19 Ekim’de gerçekleşecek ve çok sayıda önemli konuşmacının katılımıyla başlayacak. Açılış konuşmalarının ardından, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Erkhov’un “Modern Dünya Politikası ve Rusya’nın Dış Politikaları” konulu konferansı dinleyicilerle buluşacak. Konferans sonunda soru-cevap bölümü de yer alacak.

Aynı gün, öğleden sonra etkinlik, bir kokteyl ve piyano resitali ile devam edecek. Ardından, “The Formula of Power” adlı film gösterimi ve film yönetmeni Mihail Gusman ile yapılan söyleşi ile devam edecek. Akşam ise etno müzik trio konseri ile taçlanacak.

20 Ekim’de etkinliklere devam edilecek ve Rusça öğrenimine ilgi duyanlar için bir ustalık sınıfı düzenlenecek. Sanatseverler için ise “Rus Koleksiyonlarının Sırları” başlıklı bir sanat buluşması gerçekleşecek.

Ayrıca, geleneksel Rus kermesi, müzik dinletileri ve kültürel konferanslar da bu özel haftanın ayrılmaz bir parçası olacak. Atölye çalışmaları ve film gösterimleri de etkinliklerin zengin yelpazesini tamamlayacak.

21 Ekim’de Koleksiyoner Buluşması ve özel film gösterimleri devam ederken, 22 Ekim’de ise Görme Engelli Piyanist Bager Çalışçı’nın etkileyici resitali ile hafta sona erecek.

Ankara Bilim Üniversitesi’nde Rus – Türk Kültür ve Sanat Haftası coşkusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir