Özbakır Ailesinden 19 Mayıs mesajı

25. ve 26. Dönem Zonguldak Milletvekili AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Hüseyin Özbakır ve Cumhurbaşkanlığında Uzman olarak görev yapan eşi Deniz Özbakır 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özbakır Ailesinden 19 Mayıs mesajı

Özbakır ailesi mesajlarında şu ifadelere yer verdiler.

“Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketi Türk milletinin sarsılmaz azmi ve çelikten iradesi ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. 19 Mayıs’ta yakılan bağımsızlık ateşi, Türk milletinin mücadele ruhunu güçlendirmiş ve milletin birbirine kenetlenmesini sağlamıştır.
Büyük zaferin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyada emsali görülmemiş bir davranış sergileyerek ülkemizin istikbalini Türk gençliğine emanet etmiştir.Ata’sının bu teveccühüne karşılık, gençliğimiz kutlu emanete dün nasıl sahip çıktıysa bugün de sahip çıkmaktadır ve inanıyorum ki gelecekte de sahip çıkacaktır.Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün hala dimdik ayakta durmaya ve geleceğe emin adımlarla yürümeye devam etmektedir. “Bu duygu ve düşüncelerimizle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz  ”

Özbakır Ailesinden 19 Mayıs mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir