Trakya’da Şarköy Belediyesi’nin farkı

Şarköy Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışı ile bölgede dikkat çeken çalışmalara imza atarken, kent yaşamının içinde çocukların toprak ve tarım ile iç içe olmasını sağlayan yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trakya’da Şarköy Belediyesi’nin farkı

Trakya Bölgesi’nde bir ilke imza atan Şarköy Belediyesi Sera Park Projesi’ni vatandaşları ile buluşturdu.

Şarköy Belediyesi, gelecek umudumuz olan çocuklara tarımı ve toprağı sevdirmeyi amaç edinen SeraPark Projesi’ni 1800 m2’lik alanda hayata geçirdi. Uygulamalı tarım eğitimi ile üretken çocuklar yetiştirmeyi hedef alan Sera Park projesinde çocuklar eğitici tarım uygulamalarını Yüksek Ziraat Mühendisi gözetiminde gerçekleştirecek. Parka gelen çocuklara çiçek, tohum, fide, çim adam gibi hediyeler verilerek tarımsal üretimin keyifli bir şekilde aşılanacak. Şarköy’de yaşayan çocuklar güvenli bir ortamda eğlenirken; tarımsal ürünlerle ilgili de bilgi sahibi olacak. Epidiyem zemin uygulaması için uygun koşullar sağlandığında; yapılacak olan çocuk oyun parkı sayesinde kondisyon aletleri ile zaman geçirebilecekleri alanlar Haziran ayı içerisinde tamamlanacak. Park alanı; içerisinde bulunan güvenlik sistemleri ile dışarıdan oluşabilecek tehditlere karşı korunacak. Böylelikle çocuklar gönüllerince eğlenirken ailelerin gözü arkada kalmayacak. Hizmete sunulan proje ile Şarköy Belediyesi, kentin yeşil alanlarında kullanılacak olan süs bitkileri, mevsimlik çiçek üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirecek. 640 m2’lik alana kurulan serada yetiştirilecek bitkiler, şehrin genelindeki meydan, cadde, refüj, kavşak ve parklarda değerlendirilecek. Sera Park sayesinde Şarköy Belediyesi’nin ihtiyacı olan bölge iklimine uygun süs bitkileri belediye imkânları ile üretilerek, önemli miktarda tasarruf sağlanacak.

Başkan Var ‘’Her şey geleceğin Şarköy’ü için’’

Şarköy Belediyesi olarak çok önemli bir çalışmaya daha imza attıklarını ifade eden Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’Trakya ‘da bir ilk olan SeraPark’ı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çocuklarımızın keyifli ve eğitici zaman geçirebileceği projemizde oyun guruplarının da yer aldığı 1800 m2’lik bir alandan oluşuyor. Uzman eğitmenlerin gözetiminde çocukların kaliteli zaman geçirmelerine imkân sağlayacağız. Uygun hava koşulları sağlandığında; yeni nesil parklarımızda olduğu gibi SeraPark’ta da epidiyem zemin uygulaması ve güvenlik kameraları yerleştirilerek çocuk parkının yapımına başlayacağız. Serapark’taki çalışmaları bütünüyle tamamladığımız da dileyen çocuklarımız güvenli bir ortamda oyun guruplarında, dileyen çocuklarımızda Ziraat Mühendisimiz eşliğinde bitki üretimi ve aşamaları hakkında bilgi alabilecek. 2024-2025 Eğitim Öğretim yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde, özellikle ilkokul öğrencilerimizi SeraPark’a davet etmeyi planlıyoruz. Bu sayede toprakla iç içe tarımsal üretimin keyfine varacak çocuklarımıza doğa sevgisini aşılayacağız. Şarköy Belediyesi olarak Sera Park’ta üretilecek olan süs bitkileri ile güzel olan Şarköy’ümüzü daha güzel hale getireceğiz. Kendi imkânlarımız ile bölgemiz iklimine uygun bitkiler kentimizin cadde, sokak ve parklarında kullanılacak. Böylelikle Şarköy Belediyesi olarak giderlerimizde önemli bir tasarruf sağlayacağız. Trakya’da bir ilke imza atarak çocuklarımız ve kentimiz için oluşturduğumuz SeraPark’ın değerli hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Trakya’da Şarköy Belediyesi’nin farkı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir