Elazığ Fırat Üniversitesi’nde gerçekleşen törende gözyaşları sel oldu aktı

Fırat Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 2022-2023 Akademik Yılı Derece Ödülleri Töreni’nde asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden üniversite öğrencileri unutulmadı. Vefat eden öğrencileri anmak için hazırlanan video salondaki davetlileri gözyaşlarına boğdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıtkı Taşel/Elazığ – Fırat Üniversitesi tarafından Derece Ödülleri Töreni’nde duygusal anlar yaşandı.

Gerçekleştirilen törende, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören 37 öğrencinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Hayatını kaybeden öğrencilerin anısına Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından bir video hazırlandı. TRT Sanatçısı Adile Kurt Karatepe’nin seslendirdiği Ruhumda Sızı türküsü eşliğinde depremde hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi öğrencilerinin fotoğrafları ekrana yansıtıldı.

Mezuniyet törenine katılan başta protokol mensupları olmak üzere davetliler duygusal anlar yaşadı ve gözyaşlarına hakim olamadı.

GÖKTAŞ: MAALESEF BU YIL MEZUNİYET TÖRENİMİZİ BURUK BİR ŞEKİLDE KUTLUYORUZ

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, deprem nedeniyle bölgede yaşayan 37 öğrencilerinin hayatını kaybettiğini söyleyerek öğrencilerini rahmetle ve özlemle andıklarını belirtti. Prof. Dr. Göktaş, “Maalesef bu yıl mezuniyet törenimizi buruk bir şekilde kutluyoruz. 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde 50 bini aşkın canımızı yitirdik. Bu felakette 37 öğrencimiz şehit oldu. Öğrencilerimizden 7’si bu yıl mezun olacaktı. Birçok öğrencimiz de ailelerini kaybetti. Depremde şehit olan öğrencilerimize ve bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

KURT KARATEPE: GENÇLERİMİZ UMUTLARI VE HAYALLERİYLE EBEDİYETE GÖÇTÜ

Öte yandan Sanatçı Adile Kurt Karatepe de hazırlanan videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak “Fırat Üniversitesi bu mezuniyet töreninde 37 öğrencisini mezun edemedi. 6 Şubat depreminde 37 civanımız, geleceğimiz olan gençlerimiz umutları ve hayalleriyle ebediyete göçtü. Mezuniyet töreninde onları büyük bir hasret ve hüzünle anıyorlar. Beni de sesimle duygularına ortak ettiler. Giden bütün canlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, arkadaşlarına, hocalarına sabır ve tekrar başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

VİDEO

 

Elazığ Fırat Üniversitesi’nde gerçekleşen törende gözyaşları sel oldu aktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir