Trabzon Büyükşehir Belediyesi yaza hazır

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in, vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmesi için gösterdiği hassasiyet doğrultusunda Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ilaçlama ekipleri 18 ilçede hazırlıklarını tamamladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yaza hazır

TRABZON-BHA

Halk sağlığının teminini ilk sırada tutan, daha temiz ve yaşanabilir Trabzon hedefi doğrultusunda mücadele veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in gösterdiği hassasiyet doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ilaçlama ekiplerince 18 ilçede hummalı çalışma yürütüldü. Halk sağlığının temini ve rahat bir yaz mevsimi geçirmesini sağlamak adına sivrisineklerin kışlak alanı olan rögar, kirli su, yağmur suyu, bakslar ve menfezlerde vektörle mücadele çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan 10 ekip ile 18 ilçenin rögar, kirli su ve yağmur suyu giderleri on beş günde bir ilaçlanarak, vektörle mücadele edildi. Vektörle mücadelede doğru, etkin ve bilimsel çalışma yapılması adına Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile imzalanan protokol kapsamında, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan uygulayıcı ilaçlama personellerine belirli periyotlarda verilen eğitimler devam ediyor.

18 İlçede çalışma yürütülüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimiz, Trabzon’u daha temiz, daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek ve toplum sağlığını korumak adına, 18 ilçemizde 10 ekiple birlikte vektörle mücadele çalışmalarına yoğun şekilde devam etmektedir. Kentimizde vektörle mücadele hizmeti ile sivrisinek, karasinek, fare vb. gibi vektör (taşıyıcı) popülasyonların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak 4 teknik personel, 1 büro personeli, 30 uygulayıcı personel ile 7 çift kabin kamyonet (transit), 5 çift kabin kamyonet, 3 otomobil (saha kontrol aracı), 7 mistblower ve 5 pülverizatörlü ULV araç üstü ilaçlama makineleri ile yaz sezonuna hazırız. Vatandaşlarımız da şikayet ve taleplerini sosyal medya hesaplarımızdan ‘Alo 153’ numaralı hattımızı arayarak bizlere iletebilirler” ifadeleri kullanıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yaza hazır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir