Trabzon Büyükşehir Belediyesi madalyaları topladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi sporcuları başarılara imza atmaya devam ediyor. 7. Uluslararası Türk Dil Kupası’nda Trabzon Büyükşehir Belediyesi Judo Kulübü’nün 4 sporcusu şampiyon, 2 sporcusu ikinci, 3 sporcusu üçüncü ve 1 sporcusu da 5. olarak kürsüye çıktı. Toplamda 10 sporcu dereceye girerek Trabzon’a büyük mutluluk yaşattı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Büyükşehir Belediyesi madalyaları topladı

TRABZON-BHA

Karaman’da düzenlenen 7. Uluslararası Türk Dil Kupası’nda Trabzon Büyükşehir Belediyesi Judo Kulübü sporcuları aldıkları başarılı sonuçlar ile Trabzon’u gururlandırdılar. Uluslararası Türk Dil Kupası küçük yaş kategorisinde mücadele eden, 19 kiloda Hafsa Pehlivan, 36 kiloda Yüsra İnan, 48 kiloda Elif Ada Güneş ve 46 kiloda Hasan Berat Pehlivan şampiyon olurken, 44 kiloda Aylin Şimşek ile 23 kiloda Cengizhan Değermenci de 2.’liği elde etti. Yarışmada 40 kiloda Damla Hamzaoğlu, 26 kilolarda Kürşad Değermenci ve Emin Kerem Otabaşi 3. olarak kürsüye çıkarken 36 kilo kategorisinde Azra Şentürk ise 5. olarak yarışmayı tamamladı.

Gururumuz oldular

Spor kenti olan Trabzon’da sporcuların her daim destekçisi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Elde edilen bu başarılar, tüm Trabzon şehri olarak gurur kaynağımız olmuştur. Sporcularımızın gösterdiği azim, disiplin ve kararlılık, Trabzon’un spor alanındaki potansiyelini ve gücünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu önemli başarıda emeği geçen tüm sporcularımızı ve teknik kadromuzu yürekten tebrik ediyoruz. Sizlerin bu başarısıyla birlikte, sporun ve sporcunun her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi madalyaları topladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir