Ortahisar Belediyesi, 37 Farklı Alanda Kurs Düzenliyor

Ortahisar Belediyesi’nin Ortahisar Halk Eğitim Müdürlüğü ile her yıl ortaklaşa düzenlediği meslek edindirme, kültür ve sanat kursları kendini bu alanlarda geliştirmek isteyen vatandaşların derdine derman oluyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ortahisar Belediyesi, 37 Farklı Alanda Kurs Düzenliyor

Osman Şişko / Trabzon / BHA

Her yıl kursları bitiren yüzlerce kursiyer arasında kendi işini kurup üretime geçenlerin yanı sıra bir işyerinde ücretli eleman olarak çalışanlar da bulunuyor.

37 Farklı Kurs

Ortahisar Belediyesi, dil ve sosyal kültürel alanda; İngilizce, Arapça, Almanca, Rusça, işaret dili, diksiyon, fotoğrafçılık ve görsel düzenleme, etkili ve hızlı okuma, meslek edindirme alanında ise; gümüş kazaz örücülüğü, filografi, makrome, dastar dokuma, tokat tahta baskı yapma, geleneksel el nakışları, takı yapımı, oyalar, elde Türk işlemeleri, ahşap boyama, hasır örücülüğü, kağıt rölyef, ipek kozası el ürünleri hazırlama, ev tekstil ürünleri hazırlama, dekoratif ev aksesuarları hazırlama, Kastamonu tırnak bağı kursu, akrilik boya resim, ahşap boyama, emlak danışmanlığı, bilgisayar işletmeni kursu, bilgisayar destekli reklam ve tasarım, arıcılık, KPSS lisans-önlisans ve E-KPSS kursu düzenliyor. Ortahisar Belediyesi bu sezon 37 farklı alanda kurs düzenliyor.

Çocuklar İçin Kurslar

Çocuklara yönelik olarak resim, piyano, gitar, keman ve bağlama kursu düzenlenecek. Kursları başarıyla bitirenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

Eğitim, Ekim Ayında Başlayacak

Farklı alanlarda düzenlenen kurslara katılan kursiyerler ev ekonomilerine katkı sağlamanın yanında ilgi duydukları alanda bilgi ve becerilerini de geliştiriyor.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar 29 Eylül tarihine kadar ilgili birim müdürlüklerine müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilecek. Yeterli kursiyer sayısına ulaşan kurslar, 2 Ekim itibarıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kültür sanat, yabancı dil alanında ya da herhangi bir meslek dalında bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen vatandaşlar için düzenlenen kursların önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.

“İlgi Duyduğunuz Alanda Becerilerinizi Geliştirin”

Boş zamanlarını değerlendirmek isteyen veya bir meslek sahibi olmak isteyen bütün vatandaşları kurslara kayıt olmaya davet eden Başkan Genç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kültür ve sanat alanına ilgi duyan, bu konuda eğitim almak isteyen ve üniversiteye hazırlanan vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Böylece vatandaşlarımızın yetenekleriyle ilgili alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Metrekaresine en çok sanatçı düşen şehirlerden bir tanesi olan Trabzon’da bu kursların çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu konulara ilgi duyan, sanata ve müziğe yeteneği olan ya da boş zamanlarını bu tür beceri ve uğraşılarla değerlendirmek isteyen vatandaşlarımızı kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz. Bir sanat ya da mesleği öğrenen kursiyerlerimizin kendi üretim yerlerini kurarak, hem aile bütçesine hem de Trabzon ekonomisine katkı sunduklarını belirtmek isterim. Bir sanatı öğrenmek koluna altın bilezik takmaktan çok daha değerlidir diye düşünüyorum.”

Ortahisar Belediyesi, 37 Farklı Alanda Kurs Düzenliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir