Başkan Genç, Bilimde çağır açan Trabzonlu Furkan Öztürk’ü tebrik etti

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dünyada yaşamın nasıl başladığına dair araştırmalar yaparak 4 milyar yıllık gizemi ortaya çıkaran, "Çığır Açıcı" keşfi ile Harvard Üniversitesi’nce ödüle layık görülen Furkan Öztürk'ü tebrik etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Genç, Bilimde çağır açan Trabzonlu Furkan Öztürk’ü tebrik etti

TRABZON-BHA

Trabzon Yomra Fen Lisesi’nden mezun olan Furkan Öztürk’ün başarısı ile gurur duyduklarını ifade eden Başkan Genç, “Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak doktora eğitimi için Harvard Üniversitesi’ne girmiş olan henüz 26 yaşındaki hemşehrimiz tarihi bir başarıya imza atmıştır. Bilim insanlarının 175 yıldır çözemediği, 4 milyar yıl önce yaşamın nasıl başladığına dair gizemi ortaya çıkardığı keşfi ile Harvard Üniversitesi tarafından “Gertrude ve Maurice Goldhaber” ödülüne layık görülen Trabzon’umuzun evladı Furkan Öztürk’ü yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye’nin Bilim ve Eğitim alanındaki ilerlemesine katkı sağlayacak

Ulusal egemenliğimizin coşkuyla kutlandığı bu günlerde, Furkan Öztürk’ün elde ettiği başarının ülkemizin geleceği adına umut verici olduğunu söyleyen Başkan Genç, “Öztürk’ün bu prestijli ödülün sınırlı sayıda kişiye verildiğini öğrendiğimde daha da mutlu oldum. Öztürk’ün başarısını, onun yetişmesine katkı sağlayan başta anne babası olmak üzere öğretmenlerini içtenlikle tebrik ediyorum. Ulusal egemenliğimizin kutlandığı bu günlerde, Öztürk’ün elde ettiği başarı daha da özel bir anlam kazandı. Çocuklarımızın azim ve başarıları, Türkiye’nin bilim ve eğitim alanındaki ilerlemesine katkıda bulunacak ve uluslararası alanda da adını duyurmasını sağlayacaktır. Furkan Öztürk’ün izinden giden yeni genç beyinlerin, ülkemizin cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün hedef koyduğu muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracağına inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Başkan Genç, Bilimde çağır açan Trabzonlu Furkan Öztürk’ü tebrik etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir