Huzur Şehri Tokat, yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor

Türkiye'nin yanı sıra Portekiz ve Romanya'nın ortaklığı ile yürütülen "Huzur Şehri Tokat Projesi" Tokat'ta yaşam kalitesini artırmayı hedefleyerek sağlık, eğitim, altyapı, çevre düzenlemesi ve trafik sorunları gibi önemli alanlarda iyileştirmeler yapmayı amaçlıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Huzur Şehri Tokat, yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor

Tokat’ta daha huzurlu bir yaşam ve şehir ortamı oluşturmak için Ulusal Ajans destekleri, Tokat Valiliği koordinasyonunda yapılan “Huzur Şehri Tokat” Projesinde “Finansal Okuryazarlık” ve “Huzurlu Toplum Bağlamında İnternet ve Sosyal Medyanın Bilinçli Kullanımı” konulu konferans verildi.

Sağlık ve Eğitimde Yenilikler

Tokat’ta sağlık ve eğitim alanlarında gerçekleştirilecek iyileştirmelerle, şehrin tüm kesimlerine dokunulması planlanıyor. Proje kapsamında, modern tıbbi imkanlar ve eğitimdeki yenilikçi metodlar, daha yaşanabilir bir şehir ortamının temellerini atacak.

Altyapı ve Çevre Düzenlemesi

Altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları, Tokat’ın sürdürülebilir bir kent olma yolunda önemli adımlar atmasını sağlayacak. Bu çalışmalar kapsamında, trafik sorunlarına yönelik çözümler de geliştirilerek şehir içi ulaşım rahatlatılacak.

Dijital Medya ve Toplumsal Huzur

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde Huzur Şehri Tokat Projesi kapsamında gerçekleşen etkinlik, Vali Yardımcısı Osman Sarı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Etkinlikte, dijital medya kullanımının toplumsal huzur üzerindeki etkileri vurgulandı. Öğretim Görevlisi Latif Bilgiler ve Sosyal Hizmet Uzmanı Elif Sevim Yılmaz, internetin ve sosyal medyanın toplum üzerindeki pozitif etkilerine dikkat çekti.

Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Eğitimin üçüncü bölümünde, finansal okuryazarlık üzerine Prof. Dr. Mihriban Coşkun Arslan tarafından değerli bilgiler sunuldu. Bu bilgiler, Tokat halkının ekonomik bilinçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Huzur Şehri Tokat, yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir