Gabar Dağı’ndan çıkan ham petrol incelendi

1850 rakımlı Gabar Dağı'nın zirvesinde yer alan petrol sahasında çalışmalar devam ediyor. Alanda inceleme yapan Şırnak Valisi Cevdet Atay, kuyulardan çıkartılan ham petrol numunelerini inceledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gabar Dağı’ndan çıkan ham petrol incelendi

ŞIRNAK – BHA

Şırnak’ta 1850 rakımlı Gabar Dağı’nın zirvesinde 1 milyar varil rezerv alanına sahip petrol sahasında çalışmalar sürüyor. Şırnak Valisi Cevdet Atay, TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut ve TPAO heyeti, TPAO Şehit Aybüke Yalçın Sahası’nda, Şehit Esma Çevik 30 nolu Üretim İstasyonu’nda, Şeyh Mehmet 2 nolu Güvenlik Kulesi’nde incelemelerde bulundu. Ardından devam eden sondaj çalışmalarıyla ilgili TPAO Şırnak Bölge Müdürü Oğuz Şahin’den bilgi aldı.

“Milletimize hayırlı olsun”

Sondaj çalışmaları başlayan 32 nolu petrol kuyusunda incelemelerde bulunan Vali Atay, çalışanlarla sohbet etti.  Atay, “Devlet olarak her zaman yanınızdayız. Buradaki arkadaşlarımızın en iyi şekilde çalışması için varız. Burası hem devletimize hem de milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız, belasız bir çalışma diliyorum” diye konuştu.

Şehit Esma Çevik 30 nolu Üretim İstasyonu’nu da gezen Vali Atay, kuyulardan çıkartılan ham petrol numunelerini de inceledi.

Gabar Dağı’ndan çıkan ham petrol incelendi