Nevzat Öztürk anısına Halk Oyunları Müsabakası Düzenlendi

Sivas’ta Merhum Nevzat Öztürk’ün anısına “Halk Oyunları Kulüpler İl Birinciliği Müsabakaları” düzenlendi. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödül verildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nevzat Öztürk anısına Halk Oyunları Müsabakası Düzenlendi

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

 

Merhum Nevzat Öztürk’ün anısına düzenlenen etkinlik, 4 Eylül Spor Salonunun da gerçekleşti.

Sivas’ın spor alanındaki heyecanı, 2023-2024 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu faaliyet programı kapsamında Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen kulüpler il yarışması ile daha da arttı.

Sporcuların mücadele dolu performanslarına tanıklık eden Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, etkinlik öncesinde sporculara başarılar diledi.

Yarışmanın başlamasıyla birlikte salon, renkli ve coşkulu anlara sahne oldu.

Yarışmaya katılan kulüplerin, gösterdikleri performanslarla izleyicileri etkilediği görülürken, Halk oyunlarının özgün ritmi ve enerjisiyle dolu sahne, spor severleri adeta büyüledi.

Sporcular arasındaki rekabetin yüksek olduğu yarışmada, her biri birbirinden yetenekli ve başarılı performanslar sergiledi. Etkinlik, sporseverlerin büyük ilgisiyle takip edilirken, yarışmanın kazananları büyük bir coşkuyla alkışlandı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu il temsilcisi ve Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Merhum Nevzat Öztürk’ün ailesine plaket takdiminde bulundular.

Spor camiasının bir araya geldiği bu özel gün, Nevzat Öztürk’ün spora olan katkılarını ve anısını yaşatma adına önemli bir adım oldu. Plaket takdimi sırasında yaşanan duygusal anlar, katılımcıları bir kez daha bir araya getirerek, spora olan bağlılığı pekiştirdi. Bu özel an, Nevzat Öztürk’ün ailesinin yüreğini ısıtırken, onun izinden gitme ve sporun yaygınlaşmasına katkı sağlama kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Nevzat Öztürk’ün adının yaşatıldığı bu anlamlı etkinlik, halk oyunlarına ve spora verilen önemin bir göstergesi olarak değerlendirildi. Sivas, sporun ve kültürel etkinliklerin bir araya geldiği bu özel günde bir kez daha adını duyurdu.

Minikler düzenlemesi dal kategorisinde

  1. Sivas Folklor Kurumu Spor kulübü
  2. ⁠Sivas Kazım Karabekir Spor kulübü

Yıldızlar düzenlemesiz dal

  1. Yurdum Spor kulübü

Gençler düzenlemesiz dal

  1. Anadolu Folklor Kurumu Spor kulübü

Büyükler düzenlemesiz dal

  1. Sultan Şehir Spor Kulübü
Nevzat Öztürk anısına Halk Oyunları Müsabakası Düzenlendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir