Karasu: Her şey bitti, şimdi camilerimizi mi peşkeş çekmeye başladınız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca’ya sert tepki. “Her şey bitti, şimdi camilerimizi cemaatlere, tarikatlara peşkeş çekmeye mi başladınız?” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karasu: Her şey bitti, şimdi camilerimizi mi peşkeş çekmeye başladınız

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA
Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Sivas Tarihi Meydan Camiisi’nin restorasyon işlerinin Ravza Derneği ile protokol imzalandığını Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, şu sözlerle duyurmuştu.

“Sevgili dostlar;
Vakıflar Genel Müdürlüğümüze ait Hasan Paşa vakfiyesine kayıtlı MEYDAN CAMİSİ restorasyonu için start verildi. Vakıflar Bölge müdürlüğümüzün sanat eserleri müdürlüğü, kontrol, denetim ve koordinasyonunda, A.R.T. Norm. Restorasyon inşaat. Müteahhitliğinde, Finans olarak Uluslararası Ravza Derneği ile imzalanan protokol kapsamında çalışmalara bugün itibariyle başlanmıştır. Hayırlı olsun. Dualarınızla.” Şeklinde paylaşım yapmıştı.

Karaca’nın paylaşımının ardından, sert eleştireler gündeme gelmeye başladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, yaptığı açıklamada, Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca’yı sert bir dille eleştirerek, Her şey bitti, şimdi camilerimizi cemaatlere, tarikatlara peşkeş çekmeye mi başladınız?” dedi.

Karasu, “Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tarikatlarla iç içe olduğu bilinen Uluslararası Ravza Derneği adlı derneğe 460 yıllık geçmişe sahip Sivas Meydan Camiisi’nin restorasyon işi verildi. Her şey bitti şimdi camilerimizi cemaatlere, tarikatlara peşkeş çekmeye mi başladınız? Allah’ın evi camiler üzerinden tarikatlarla iş birliği mi yapıyorsunuz? Geçmişten hiç mi ders almadınız? Devletin kurumlarını, bu karanlık yapılara teslim etmekten utanmıyor musunuz?
Milletten “himmet” adı altında para toplayan cemaatler, restorasyon yapacakmış! Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün geliri yok mu da bu eşsiz eserimizi bir derneğe emanet ediyorsunuz? Bu uluslararası dernek, bugüne kadar hangi restorasyonu yapmıştır Restorasyonu bakanlık olarak neden siz yapmıyorsunuz? Lafa gelince ‘ecdat yadigarı’ dersiniz, bir derneğin bu eşsiz esere vereceği zararı kim nasıl giderecek? Aklınızı başınıza alın, hemen yanlıştan dönün! Eserlerimiz tarikatlara, cemaatlere peşkeş çekilip, teslim edilemeyecek kadar değerlidir, kıymetlidir!” ifadelerine yer verdi.

Karasu: Her şey bitti, şimdi camilerimizi mi peşkeş çekmeye başladınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir