Eyyübiye Belediyesi’nden yol çalışması

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un başlattığı, kırsal mahalle içi yolları sathi asfalt kaplama çalışmalarında Kırkmağara Mahallesi de baştan başa asfaltlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyyübiye Belediyesi’nden yol çalışması

ŞANLIURFA – BHA

İlçe merkezi ve kırsalda aynı yaşam standartlarını sağlamak amacıyla yatırımlarına devam eden Eyyübiye Belediyesi, kırsaldaki stabilize çalışmalarının ardından bu yıl 30 mahallenin köy içi yollarını asfaltlamak için çalışma başlatmıştı.

Akdilek Mahallesi’nden başlayarak Özlü ve Seksenören Mahalleleri’ndeki çalışmalarını hızla tamamlayan ekipler, ilçenin Suruç sınırındaki Kırkmağara Mahallesi’nin yollarını da asfaltla buluşturdu.

Mahallelerinde ilk kez stabilize ve asfalt yol yapılmasının sevincini yaşadıklarını belirten Kırkmağara Mahalle Muhtarı Nedim Polat, “Kışın çamurdan, yazın tozdan dolayı büyük sıkıntı yaşıyorduk. Başkanımız Mehmet Kuş’un yakın ilgi ve alakası sayesinde Eyyübiye’nin en sonunda bulunan mahallemizin yolları asfaltla kaplandı. Başkan Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha önce mahallelerinde toz topraktan başka bir şey olmadığını belirten Kırkmağara sakinleri de evlerinin önüne kadar yapılan yollardan dolayı mutluluklarını dile getirerek, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür ettiler.

Eyyübiye Belediyesi’nin başlattığı kırsal mahalle içleri sathi asfalt kaplama çalışmaları, mahallelerin nüfus yoğunluğuna göre planlanan takvim çerçevesinde gerçekleştirilecek. İlçede, yıl sonuna kadar 30 mahallenin sathi asfalt kaplamasının tamamlanması planlanıyor.

Eyyübiye Belediyesi’nden yol çalışması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir