Güner TSD adaylığını resmen açıkladı

Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesinin kongresine kısa bir süre kala mevcut yönetimden rahatsızlık duyan üyeler kendi adaylarını belirledi. TSD Samsun Şubesi eski Başkan yardımcısı Recep Çağlayan Güner 26 Mayıs Pazar günü yapılacak olan kongrede resmen aday olduğunu açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güner TSD adaylığını resmen açıkladı

SAMSUN – BHA

“ÜYELER YÖNETİMDEN MEMNUN DEĞİL ”
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube kongresi 30 Mart 2024 tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 26 Mayıs’a ertelenmişti. Kongrede yönetimden memnun olmayan üyelerin aday gösterdiği Recep Çağlayan Güner de mevcut yönetimin üyelerin çıkarlarını koruyamadığını söyledi.

“BİZ İYİLİKTE YARIŞMAK İSTİYORUZ”
TSD Samsun Şubesi Başkan adayı Recep Çağlayan Güner, “Yönetim üyelere söz hakkı vermiyor, bildiğini okuyor. Böyle yönetim olmaz. TSD üyeleri kimsenin marabası değil. Dernekte üyelere müşteri gözüyle bakılıyor. Oysa bu bir iyilik hareketidir. Biz iyilikte yarışmak, birbirimize destek olmak, sorunlarımızı hep birlikte çözmek istiyoruz.”

“DERNEĞİ KAHVEHANEYE ÇEVİRDİLER”
“Ayrıca mevcut derneği kahvehaneye çevirdiler. Dernek sadece okey oynamak için kullanılıyor. Biz buna karşı değiliz ancak engellilerin de tek arzusu okey oynamak değil. Her engelli arkadaşımızın kendine özgü dertleri çözülmesi gereken sorunları var. Mevcut yönetim hiçbir konuda duyarlı değil.”

“YERİMİZE, YURDUMUZA SAHİP ÇIKALIM”
 “Mevcut yönetim üye aidatını ödemeyenlerin oy kullanamayacağını söylüyor. Bu doğru değil. Kongre günü aidatını ödeyen her üyemiz oyunu kullanabilir. Bu üyelerimizin yasal hakkıdır. Ben tüm arkadaşlarımızı 26 Mayıs’ta dernek merkezimizde haklarına sahip çıkmaya ve oylarını kullanmaya davet ediyorum. Arkadaşlarımız gelip kendi davalarına, yerlerine, yurtlarına sahip çıksınlar.”

“YENİ BİR YAPILANMAYA İHTİYAC VAR”
“Mevcut yönetim yeniliklere kapılarını kapattı. Yönetimden gitmemek için de her şeyi yapıyorlar. Kongre tarihinden bir gün önce üyelerimize mesaj göndererek ‘Saat 13.00’a kadar üye aidatını yatırmayanlar oy kullanamazlar’ diye mesaj atmak art niyetli olduklarını gösteriyor. Böyle bir uygulama yok. Bütün üyelerimiz oyunu kullanabilir.”

“TSD AMACINA UYGUN HALE GELECEK”
“26 Mayıs’ta, üye arkadaşlarımızın desteğiyle kurulacak olan yeni yönetimle birlikte TSD Samsun Şubesini amacını uygun şekilde işler hale getireceğiz. Bugüne kadar ihmal edilen arkadaşlarımıza yeniden ulaşacağız. Kırgınlıklara son vereceğiz. Yerel yönetimlerle birlikte ortak projelerle üyelerimizin yaşamının kolaylaştıracağız. Halk Eğitim Merkeziyle birlikte eğitim ve eğlence programlarını düzenli hale getireceğiz. Kültür-Sanata ilgili arkadaşlarımız için yeni gruplar ve çalışma atölyeleri kuracağız. İyilik hareketi başlatacağız ”

 

Güner TSD adaylığını resmen açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir