Engelliler Haftası’na yoğun ilgi

Samsun’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Aile-Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Engelli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla türlü etkinliklerle kutlanıyor. Anıttaki törene, Samsun Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Engelli STK Temsilciler ve engelli vatandaşlar katıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engelliler Haftası’na yoğun ilgi

SAMSUN – BHA

Sabah saat 10.00’da Samsun Tütün İskelesinden Atatürk Onur Anıtına kadar yürüyen katılımcılar burada Anıtına çelenk sundu. Atatürk Onur Anıtında düzenlenen törende İstiklal Marşının okunmasından sonra Samsun Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu bir konuşma yaptı. Cıdıroğlu konuşmasında engelli vatandaşların ve yakınlarının her zaman yanında olduklarını belirterek Samsun’da Bin 155 engelli vatandaşın yatılı bakımının yapıldığını, Dokuz Bin 800 engellinin evde bakım aylığı aldığın ve yaklaşık 11 Bin 500 Engelli vatandaşlarımızın engelli aylığını aldığını söyledi.

Aile destek merkezinde şenlik var

İlkadım Halk Eğitim Müdürü Muhammed Usta da katılımcıların haftasını kutladı. Usta, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında 14.05.2024 Salı günü saat 13.00 de İlyasköy Mahallesi Aziziye Caddesi No: 187 Aile Destek Merkezinde bulunan konferans salonunda yapılacak etkinliğe tüm engelli vatandaşları ve yakınlarını davet etti.

Engelliler Haftası’na yoğun ilgi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir