AK Parti Rize İl Başkanlığından Filistin buluşmasına davet

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Milli İrade Platformu Rize Temsilciliğinin abluka altındaki Gazzelilerin seslerini dünyaya duyurmak üzere 20 Ekim Cuma günü (Yarın) gerçekleştireceği mitinge tüm Rizelileri davet etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Rize İl Başkanlığından Filistin buluşmasına davet

İl Başkanı Hikmet Ayar yaptığı açıklamada “İsrail’in yıllardır sürdürdüğü bu zulümün insanlık dışı olduğunu tüm dünyaya güçlü bir sesle haykırmak için tüm teşkilatlarımızı ve  hemşehrilerimizi bu mitinge davet ediyorum. Filistin’de yaşanan insanlık dışı bu  durum  hiçbir hukuka, haklı gerekçeye dayanmayan bir soykırımdır, katliamdır. Bizim televizyonlarda izlemeye dahi dayanamadığımız görselleri Filistinli kardeşlerimiz bizzat yaşamaktadır. İsrail’in sözde kendi haklarını korumak adına yaptığı bu vahşetin hiçbir meşruluğu olamaz. Kadın, çocuk, sivil ayırmaksızın hastane bombalamak vahşettir, soykırımdır, en büyük insanlık suçudur. Bizlerde abluka altına alınmış bütün imkanlardan soyutlanmış sessizce ölmek ya da savaşarak ölmek dışında hiçbir seçenek bırakılmayan kendi topraklarını ve Mescid-i Aksâ’yı var gücüyle korumak için direnen Filistinli kardeşlerimizin yanında yer alarak; Bir zulme engel olamıyorsanız, onu herkese duyurun diyoruz ve Rize’den güçlü bir sesle bunu tüm dünyaya haykırmak istiyoruz.

İsrail’in yaptığı soykırıma “DUR!” demek için sivil toplum kuruluşlarımız, Milli İrade Platformu Rize Temsilciliği’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Büyük Filistin Buluşmasına tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum. Cuma günü (yarın) Şeyh Camii önünden Cuma namazı sonrası başlayacak buluşma, yürüyüş ile sona erecektir” dedi.

AK Parti Rize İl Başkanlığından Filistin buluşmasına davet