Rize Tarım Platformu toplantısı yapıldı

Rize Tarım Platformu Toplantısı Rize Ziraat Mühendisleri odasının ev sahipliğinde yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize Tarım Platformu toplantısı yapıldı

Toplantıya; Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, Türkiye Ziraat Derneği Başkanı Müfit Akman, Güneysu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Demirkan, Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce, Kalkandere Ziraat Odası Başkanı Niyazi Kabaoğlu, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, Çamlıhemşin Ziraat Odası Başkanı Kemal Kestioğlu, Çayeli Ziraat Odası Başkanı Ali Küçükislamoğlu, Fındıklı Ziraat Odası Bakanı Mehmet Ali Özsoy ve Rize Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Muhammet Pertek toplantıda hazır bulundu.

Toplantıda platformda yer alan Oda Başkanları adına bir konuşma yapan Rize Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Muhammet Pertek şu ifadelere yer verdi;

Bugün burada yapılan toplantıda bizler ve bölge için büyük bir öneme sahip olan budama konusu gündeme gelmiştir. Oda Başkanlarımızla yaptığımız istişarelerde radikal kararlar almamız yönünde ön görüler ortaya koyulmuştur. Dolayısıyla, budama uygulamasının bitki sağlığını korumak ve kaliteli ürün üretmenin yanında zararlı ve hastalıklarla mücadele etmek için teknik bir zorunluluktur. Budamanın 1/10 Olarak Uygulaması ve mecburiyetinin devam edecek şekilde kararnamenin revize edilmesi gerekmektedir. Üreticilerin ÇAYKUR ve Özel Sektör firmalarına yaş ÇAY satabilmesi için budamanın zorunlu hale getirilmesi konusunda Rize Tarım Platformu olarak ortak görüş ortaya koyulmuştur,’’ ifadelerini kullandı.

Rize Tarım Platformu toplantısı yapıldı