CHP’nin yeni lideri Özgür Özel oldu

CHP'nin 38. Kurultayında Genel Başkanlık seçimini kazanan isim Özgür Özel oldu. İkinci turda biten seçimde Özgür Özel  812, Kemal Kılıçdaroğlu 536 oy aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’nin yeni lideri Özgür Özel oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 100’üncü yaşını kutlarken, 38’inci Olağan Kurultayı’nı, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kurultaya binlerce CHP’li katılım sağlarken 1368 kurultay delegesi CHP Genel Başkanını belirlemek için oy kullandı. Parti Genel Başkanlığı için yarışan iki aday da ilk turda salt çoğunluğa ulaşamadı. Kemal Kılıçdaroğlu,664 oy alırken  Özgür Özel ise 683 oy alarak ilk turu önde bitirdi.

Özgür Özel  ikinci turda salt çoğunluğun oyunu alan 812 oy alarak 536 oy alan rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçti.

CHP Sosyal Medya Hesapları Özel’i Kutladı

CHP’nin İnstagram ve X hesaplarından Özgür Özel’in zaferi, “38. Olağan Kurultayımızda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Özgür Özel olmuştur.” notuyla paylaşıldı.

Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’i tebrik etti

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, “Büyük Önderimiz Atatürk’ün emanetini, bugüne kadar onurla taşıdım. Bugün, kurultay delegelerimizin verdiği kararla genel başkanlık görevine veda ediyorum. Bugüne kadar mücadelemize omuz veren herkese teşekkür ederim. Genel Başkanlık görevine seçilen yeni Genel Başkanımız Özgür Özel’i kutluyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullanarak Özel’i tebrik etti.

Özgür Özel’in genel başkan olarak ilk paylaşımı

Yeni Chp Genel Başkanı Özgür Özel, “Beni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına layık gören Cumhuriyetimizin 2’nci Yüzyılının İlk Kurultayının delegelerine teşekkür ediyorum. Bu salondaki umut dalgasını büyütmek ve partimizi iktidar yapabilmek için tüm örgütümüzle omuz omuza çalışacağız!” . dedi

 

CHP’nin yeni lideri Özgür Özel oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir