CHP’li Özel, MYK Toplantılarına Katılmayacak

CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklaması ardından Özgür Özel,  ilk ziyaretini eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'a gerçekleştirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li Özel, MYK Toplantılarına Katılmayacak

Ankara’da bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Özgür Özel ve eski Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP’deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Görüşme sonrası konuşan Karayalçın, CHP içinde yapılması gereken düzenlemeleri, Türkiye siyasetini ve yerel seçimlerin önemini sohbet etme fırsatı bulduklarını dile getirdi. Özel hakkında olumlu düşüncelerini paylaşarak, “Kendisiyle böyle bir görüşme yapmaktan memnuniyet duydum.” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, CHP’nin son kongrelerinde yaşanan tartışmaları eleştirerek, İzmir, Konya ve Karaman kongrelerindeki anlaşmazlıkların parti içinde hoşnutsuzluğa yol açtığını ifade etti. Tartışmaların özellikle çarşaf-blok liste uygulamalarından kaynaklandığını belirten Özel, bu tür görüş ayrılıklarının kürsüde konuşularak çözülmesi gerektiğini vurguladı ve partinin birliğine katkı sağlamayan bu tür olayların önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Özgür Özel, ilerleyen süreçte Hikmet Çetin ve Altan Öymen’i de ziyaret edeceğini açıkladı. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantılarına katılma konusunda ise “Çok özel bir gereklilik olmadıkça ben bundan sonraki süreçte de katılmayacağım.” şeklinde konuştu.

CHP’li Özel, MYK Toplantılarına Katılmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir