Perşembe’nin altın çocuklarından bir başarı daha

Perşembe Halk Eğitim Merkezi, Atatürk Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Uygulamalı Tiyatro Kursu, Perşembe halkına ve ailelerine 11 Mayıs Cumartesi akşamı unutulmaz ve eğlenceli anlar yaşattı. Kursun eğitmenliğini ve oyunun yönetmenliğini ünlü sanatçı ev SİNEMADER Başkanı Okan Sadri Engin üstlenirken, çevre temizliği ve küresel ısınma gibi önemli konulara da vurgu yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Perşembe’nin altın çocuklarından bir başarı daha

Geçen yıl Perşembe Halk Eğitim Merkezi’nin ilk ve ortaokullarda başlattığı tiyatro eğitimleri, bu yıl da ilçenin kültürel gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Oyunun sonunda Engin, çocuklara ve velilere teşekkürlerini iletti ve Perşembe’nin tiyatro potansiyeline vurgu yaptı.

Perşembe’nin Tiyatro vizyonu genişliyor

Engin, yaptığı konuşmada, Perşembe’nin kültür ve sanata erişimde zorluklar yaşadığını belirterek, ilçenin Ordu ilinden beslendiğini ve Ordu ile Perşembe arasında kültürel bir alışverişin olduğunu dile getirdi. Engin, şehir yöneticilerine de çağrı yaparak, “Herşeyi birilerinden beklememek gerekir. Bizler bulunduğumuz yeri imar etmeliyiz” dedi.

Seyircilerin alkışlarıyla ve beğenisiyle sona eren gece, çocuk oyuncuların mutluluğuyla taçlandı. Oyun, belirli günlerde Perşembe’de duyuruları yapılarak oynamaya devam edecek.

Perşembe’nin altın çocuklarından bir başarı daha

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir