Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda Jüri Toplandı

14. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması kapsamında bir araya gelen seçici kurul, 57 ülkeden 379 karikatürist tarafından gönderilen 1535 karikatürü titizlikle değerlendirdi. Jüri toplantısında dereceye giren eser ve eser sahipleri önümüzdeki günlerde duyurulacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda Jüri Toplandı

MUĞLA-BHA

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması kapsamında seçici kurul, 57 ülkeden 379 karikatürist tarafından gönderilen 1535 karikatürü değerlendirmek üzere Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde bir araya geldi.

Milas doğumlu Çizer Turhan Selçuk anısına 14. kez Milas Belediyesi tarafından düzenlenen yarışma jürisinde bu yıl Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk, Çizer Kamil Masaracı, Çizer İzel Rozental, Çizer Fahriye Çıtaklı, İpek Özsüslü, Çizer Eda Uzunoğlu, Çizer Julie Besombes, Çizer Simon Baert, Sanat Eğitimcisi Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, Koordinatör Mehmet Nergiz yer aldı.
Seçici kurul üyelerinin yaptığı oylamada Kamil Masaracı kurul başkanlığına seçilirken üyeler 1535 karikatürü titizlikle değerlendirdi.

Çeşitli kriterler baz alınarak yapılan incelemede 61 karikatür ikinci değerlendirmeye layık görüldü. Değerlendirmenin ardından birincilik, ikincilik, üçüncülük ve çeşitli kuruluşların, dernek, gazete, sanat dergileri, sendika, ajans ve kişilerin koydukları özel ödülleri kazanan eser ve eser sahipleri belirlendi.
Yarışma sonuçları ise önümüzdeki günlerde duyurulacak. Ödül töreni ve sergi açılışı eylül ayında düzenlenecek yarışmanın sergisi ise 01 Ekim 2024 tarihine kadar açık kalacak. Yarışmada birinciye 20.000 lira, ikinciye 15.000 lira, üçüncüye 10.000 lira ödül verilecek.

 

Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda Jüri Toplandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir