Çalış bölgesindeki oteller yüzde yüzde doluluk yaşıyor

Çalış-Der(Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği) Başkanı Mete Ay, Çalış bölgesindeki otellerde ve işletmelerde yüzde yüz doluluk oranı yaşandığını belirterek, “Bazı tatile gelen vatandaşlarımız rezervasyon yaptırmadıkları için kalacak yer bulamıyorlar ve araçlarında yatıyorlar” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalış bölgesindeki oteller yüzde yüzde doluluk yaşıyor

S Cemal SÜZEROĞLU/MUĞLA-BHA

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili için yerli ve yabancı turistler Fethiye’ye akın etmeye devam ediyor. Fethiye’deki konaklama tesisleri yüzde yüz doluluk oranı yaşanırken, Çalış bölgesindeki konaklama tesislerinde de yüzde yüz doluluk oranı yaşanıyor.

Rezervasyon yaptırmadan tatile gelen bazı vatandaşların kalacak yer bulmadığını ve araçlarında yattıklarını söyleyen Çalış-Der(Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği) Başkanı Mete Ay, “Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde turizmcilerin yüzü gülüyor. Çalış bölgesi de dahil olmak üzere Fethiye’deki konaklama tesislerinin tamamı yüzde yüz doluluk oranı yaşıyor. İnşallah böyle olmaya da dev eder” dedi.

“Sezondan Umutluyuz”

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte özellikle yerli turistlerin tatil için bölgeye akın etmeye başladığını da aktaran Mete Ay, “Bize gelen rezervasyonlar yavaş yavaş yüzümüzü güldürmeye başladı. Sezondan umutlanmaya başladık” ifadelerinde bulundu.

Çalış bölgesindeki oteller yüzde yüzde doluluk yaşıyor