Bahçeli’den Gazze açıklaması: “Türkiye süratle devreye girmelidir”

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar ile ilgili Bahçeli, "24 saat içinde ateşkes sağlanmazsa, saldırılar durmazsa Türkiye süratle devreye girmelidir" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahçeli’den Gazze açıklaması: “Türkiye süratle devreye girmelidir”

ANKARA – BHA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP liderinin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“24 saat içinde ateşkes sağlanmazsa, saldırılar durmazsa Türkiye süratle devreye girmelidir. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır. Cumhuriyeti insanlık namına garantörlük adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır. Bizde geri adım yoktur.”

“Gazze için Kahire Zirvesi’nden bir sonuç çıkmamıştır”

“Birleşmiş Milletler etkisizdir. BM Genel Sekreteri Refah Sınır Kapısı’nda boy göstermekten başka bir şey yapamamıştır. İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan umut yoktur. Gazze için Kahire Zirvesi’nden bir sonuç çıkmamıştır. İslam ülkeleri atıl ve aciz şekilde Gazze’nin bombalanmasını izlemektedir. O halde Gazze’yi koruma ve kollama misyonu Türk milletinin üzerindedir. Ya kalıcı barış oırtamı sağlanarak iki devletli çözüm için taraflar masaya otururlar ya da Türkiye tepkisini en sert şekilde gösterir. Bizim tutum ve duruşumuz budur. Gazze’ye gitmek gerekirse de hiç kimse meraklanmasın aranılan ve beklenilen her yerde şafak sökmeden olmasını da gayet iyi biliriz. Çocuklar, bebekler, kadınlar ölmesin, zalimler mahvolsun, caniler kahrolsun. Huzur, barış ve istikrar derhal ve ön şartsız çatışma bölgesine hakim olsun.”

Yaklaşan Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı ile ilgili ise Bahçeli şöyle konuştu:

“1923 yılının 29 Ekiminde, bir pazartesi günü saat 20.30’da Cumhuriyet kabul ve ilan edilmiş, sonuçta TBMM, muazzam bir heyecan dalgasıyla sallanmış, bu heyecan sokaklara taşmıştı. Dönemin mebusları, yaşasın Cumhuriyet sözüyle yeri göğü inletmişlerdi. İşgal ve ihanetlerle çembere alınmış zorlu seneler geride kalmış, millet tam bağımsızlıktan başka diğer tüm seçeneklere kapalı olduğunu ilan etmiş, geçmiş-geleceğin taze ümitleriyle kenetlenmiştir.”

“Cumhuriyet demek, cumhurun kaderine sahip çıkması demektir”

Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı İmparatorluğu’nun ötesi, ötekisi reddiyesi, karşı cephesi değil, tamı tamamına aynı kaynaktan beslenip, birbirini tamamlayan iki Türk devletidir.Türkiye Cumhuriyeti ile Osmanlı arasına bariyer dikmek için fırsat kollayanlar, içimize yuvalanmış gavur tortularıdır. Biz bu tortuları birer birer söküp atacağız. Bu hafta sonu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümü büyük bir coşkuyla kutlanacak. Cumhuriyet demek, cumhurun kaderine sahip çıkması demektir.

Bahçeli’den Gazze açıklaması: “Türkiye süratle devreye girmelidir”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir