Kırklareli’ndeki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 3’e Yükseldi

Kırklareli'nde, dün yaşanan sel felaketi ardından Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesindeki selde kaybolan 4 kişiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırklareli’ndeki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 3’e Yükseldi

Kırklareli’nde dün sabaha karşı etkisini göstermeye başlayan sağanak yağış sele dönüştü. Kuvvetli yağışlar ardından Değirmen Deresi taştı.

Demirköy’de ise, orman içindeki turistik bungalovlar taşan dere ardından su altında kaldı. Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesindeki bungalov evlerde kaybolan 4 kişiden 1’inin cansız bedenine ulaşıldı.

Sel felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 3’e yükselirken, kayıp 3 kişiyi arama kurtarma çalışmaları da devam ediyor.

310 Kişiyle Arama Kurtarma Çalışması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sel felaketinde haber alınamayan Dr. Selman Bağışlar, eşi ve kayıp bir vatandaşı arama kurtarma çalışmalarının sıkılaştırıldığını belirttiği açıklamasında, ”Kırklareli’ndeki sel olayından sonra kendilerinden haber alınamayan arkadaşımız Dr. Selman Bağışlar, eşi ve kayıp bir vatandaşımız için arama ve kurtarma çalışmaları sabah saat 6.45 itibarıyla yoğunlaştırılarak devam etmektedir. Ekipte UMKE Timi ve AFAD görevlisi olmak üzere 310 kişi bulunuyor. Ümit ederiz ki bu yoğun çabanın sonucu üç iyi haber olur.” ifadelerine yer verdi.

 

Kırklareli’ndeki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 3’e Yükseldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir