TİMBİR’in acı günü; Kars Kurucusu Ercüment Daşdelen hayatını kaybetti

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Kars Kurucusu ve İl Temsilcisi Ercüment Daşdelen tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİMBİR’in acı günü; Kars Kurucusu Ercüment Daşdelen hayatını kaybetti

TİMBİR Kars Kurucusu ve İl Temsilcisi, Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kars Medyası haber sitesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ercüment Daşdelen, bir süre önce karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi altına alındı. Daşdelen yapılan müdahalelere rağmen akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

33 YILLIK DENEYİMLİ GAZETECİYDİ

1990’lı yıllardan itibaren gazetecilik mesleğine Kars basınının çeşitli kademelerinde çalışarak başlayan Daşdelen, 1998 yılında merhum babası Öner Daşdelen’in kuruculuğunu yaptığı Önder Gazetesinde muhabirlik ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü yaparak gazetecilik mesleğini sürdürdü.

ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENDİ

Taşdelen, gazetecilik meslek kuruluşlarının düzenlediği medya-eğitim seminerlerine katılarak başarıyla tamamladı ve bir dizi sertifika, plaket ve başarı belgesi kazandı. 2011-2013 yılları arasında Kars’ta şubesi kurulan Anadolu Basın Birliği’nin ikinci başkanlığını yaparken, 2013 yılında Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nda yönetim kurulunda yer alarak ikinci başkanlık görevini üstlendi. Aynı yıl, Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu’nun kurucu üyeleri arasında yer aldı.

TİMBİR VE BHA’DA GÖREV ALDI

16 yıl Anadolu Ajansının Kars muhabirliğini yapan Daşdelen, Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ile birlikte medya alanındaki birçok kuruluşta önemli görevler üstlendi.TİMBİR’in kuruluşunda da görev alan Daşdelen aynı zamanda Birlik Haber Ajansı (BHA) Kars İl Temsilcisi olarak görev yaptı.

TİMBİR’DEN TAZİYE MESAJI

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Kars Kurucusu Ercüment Daşdelen’in vefatı nedeniyle bir taziye mesajı yayınladı. Dr. Basa’nın mesajı şöyle;

“TİMBİR’in kuruluşunda çok büyük emekleri olan, değerli gazeteci arkadaşımız Ercüment Daşdelen’in vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Birikimi ve güçlü kalemiyle bizlere her daim destek olan emektar üyemize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve TİMBİR camiamıza başsağlığı ve sabır diliyoruz”

TİMBİR’in acı günü; Kars Kurucusu Ercüment Daşdelen hayatını kaybetti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir