Dernek yöneticilerine yeni nesil DERBİS (V2.0) İçişleri Bakanlığının 2024 Proje Başlıkları ve PRODES bilgilendirme toplantısı yapıldı

İzmir Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, dernek yöneticilerinin DERBİS sistemine veri girişi için kullandıkları sistemi İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce hazırlanan Yeni Nesil DERBİS (V2.0) ve PRODES Programıyla yeniledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dernek yöneticilerine yeni nesil DERBİS (V2.0) İçişleri Bakanlığının 2024 Proje Başlıkları ve PRODES bilgilendirme toplantısı yapıldı

İzmir Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, görev sahasındaki dernek yöneticilerine yeni nesil DERBİS (V2.0) VE PRODES TANITIMI bilgilendirme toplantı serisi başlattı. Bornova’daki 200 dernek yöneticisine bilgilendirme İlk toplantısını İktisat Kongresi binasında 600 dernek yöneticisine Mart ayında gerçekleştiren İzmir Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, ikinci toplantısını Bornova Belediyesi iş birliğinde Bornova’daki STK yöneticilerine yönelik düzenledi.

İzmir’de görev sahalarında 5 bin 460 STK olduğunu, bu STK’larda 180 bini kadın, 420 bini erkek 600 bin kişinin İzmir’in her alanda gelişimi için çaba gösterdiğini dillendiren İzmir Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen, İzmir’de faaliyet gösteren derneklerin kurumsal kapasitelerinin arttırılmasına katkı sağlamaya çalıştıklarını dile getiren

Bakanlığımızın derneklere sağladığı fon kaynaklarının kullanımı ve mevzuatlar karşısında sorun yaşamamaları için tüm iletişim kanallarını kullandıkları bilgisini veren Esen, “Aynı zamanda da yerel yönetimlerle beraber çalışarak ilimizde sivil toplum kuruluşlarına destek oluyoruz. İlk toplantımızı Konak İktisat Kongresi’nde yaptık. 600 dernek yöneticimiz katıldı. İkinci etkinliğimizi Bornova belediyesi ile ortaklaşa düzenledik. Bornova’da 200 dernek yöneticimize DERBİS v2.0 ile Bakanlığımız Hibe Programı ve PRODES konularında eğitim semineri gerçekleştirildi. Mayıs ayı içinde toplantılarımız devam edecek” şeklinde konuştu.


Toplantıda Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer de söz alarak; “2016 yılında yerel yönetimlerde ilk STK birimini kurduklarını 400’e yakın sivil toplum kuruluşuna hizmet verdiğini aktaran Taşer, yılda 650 civarı etkinlik, toplantı yapıp 35 bin ziyaretçiyi ağırladıklarının altını çizdi. Sivil katılımcılığı arttırarak vatandaşlarımızın karar alma mekanizmalarına katılımını sağlayarak çoğulcu ve katılımcı demokrasimizi güçlendirilmesine katkı sağlayacaklarını söyleyerek görüşlerini özetledi.

Bilgilendirme toplantısında Bilgisayar Mühendisi Hüseyin Uz, “DERBİS Genel Bilgilendirme” konulu bir sunum yaparken, Müdürlük Şefi Gamze İnceoğlu ve Müdürlük Şefi Tuğba Seçkin, dernek yöneticilerine yeni sistemde “Dernek İşlemleri”ni anlattı.

Müdürlük Şefi Onur Yılmaz, “Beyanname”, İl Memuru Barış Baknalı, “Bildirimler”, Müdürlük Şefi Azime Bozdemir ve İl Memuru Garip Özdem, “İç İşleri Bakanlığı Hibe Programı ile PRODES” konulu sunumlar yaptılar. Program derneklerin toplantı konuları ile ilgili sorularını sordukları “soru-cevap” bölümü ile sona erdi.

Dernek yöneticilerine yeni nesil DERBİS (V2.0) İçişleri Bakanlığının 2024 Proje Başlıkları ve PRODES bilgilendirme toplantısı yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir