Uraloğlu: Bakanlığa bağlı raylı sistemler 23 Nisan’da ücretsiz olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara, İstanbul ve İzmir'de bakanlığa bağlı raylı sistemlerin ücretsiz olacağını duyurdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uraloğlu: Bakanlığa bağlı raylı sistemler 23 Nisan’da ücretsiz olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 23 Nisan’da bakanlığına bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Başkentray, İstanbul’da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro Hattı ve İzmir’de İZBAN, ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

Uraloğlu şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 4 Nisan’da Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda Ankara ve İstanbul’da toplu ulaşım araçları ücretsiz kullanılabilecek. Dünyada örneği olmayan bir bayram olan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkulu bir şekilde kutlanması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Başkentray, İstanbul’da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro Hattı ve İzmir’de İZBAN, ücretsiz hizmet verecek”

Uraloğlu: Bakanlığa bağlı raylı sistemler 23 Nisan’da ücretsiz olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir