Ali Çelik: Dünyadaki en büyük güzellik merhamettir

Şemdinli Hz. Ali Yatılı Erkek Kur’an Kursu ile Hz. Aişe Yatılı Kız Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya gelen Hakkari Valisi Ali Çelik, "Dünyadaki en büyük güzellik merhamettir. Allah içinizden merhameti, adaleti, ahlakı, sevgiyi hiç eksik etmesin" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Çelik: Dünyadaki en büyük güzellik merhamettir

Hakkari Valisi Ali Çelik beraberindeki protokol heyeti ile birlikte Şemdinli Müftülüğüne bağlı Hz. Ali Yatılı Erkek Kur’an Kursu ile Hz. Aişe Yatılı Kız Kur’an Kursunu ziyaret etti. İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu ve Kur’an Kursu yetkililerinden öğrencilere verilen Arapça ve Hafızlık eğitimleri hakkında bilgiler alan Vali Çelik, sonrasında her iki kurs öğrencileriyle ayrı ayrı bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

“MÜCADELENİZİ EKSİK ETMEYİN”

Vali Çelik, yatılı öğrenim görmenin öğrencilere kazandırdığı disiplin, irade ve arkadaşlık ortamı hakkında öğrencilere geçmiş tecrübelerini anlattı. Vali Çelik, “Gitmek istediğiniz yeri bilirseniz muhakkak varırsınız. Yeter ki azminizi, iradenizi ve mücadelenizi eksik etmeyin. Dünyadaki en büyük güzellik merhamettir. Allah içinizden merhameti, adaleti, ahlakı,  sevgiyi hiç eksik etmesin. Umarım hepiniz bu dünyadaki en önemli makama erişirsiniz. Hepiniz iyi bir insan olmak için bir irade göstermişsiniz, iyi bir insan olacağınızdan da hiç şüphemiz yok çünkü bunun için güzel bir ortam oluşmuş ve emek verilmiş” diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulunurken, Kur’an kurslarının yapımında ve yaşatılmasında emeği bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

KURSLARIN İHTİYAÇLARI HAKKINDA BİLGİ ALDI

Vali Çelik, Hz. Ali Yatılı Erkek Kur’an Kursu ve Hz. Aişe Yatılı Kız Kur’an Kursu ziyaretleri sonrasında kursların ihtiyaçları hakkında yetkililerden bilgiler alırken,  kurs yetkililerine çalışmaları için teşekkür ederek kolaylıklar diledi.

Ali Çelik: Dünyadaki en büyük güzellik merhamettir