Ermenistan’da Türkiye ve Azerbaycan Bayrakları yakıldı

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da, 1915 yılında meydana geldiği iddia edilen sözde "Ermeni Soykırımı" kurbanlarının anısına Cumhuriyet Meydanı'ndan fenerli yürüyüş başlatıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ermenistan’da Türkiye ve Azerbaycan Bayrakları yakıldı

Şevket Gölük – BHA Ankara Muhabiri

 

Ermeni basını bu olayı son dakika olarak haber yaptı.

“Taşnaksutyun” partisinin düzenlediği yürüyüş öncesinde Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenlendi. Etkinliğe, aralarında Türkiye ve Azerbaycan’a yönelik aptalca açıklamalarıyla gündeme gelen İşkhan Sagatelyan ve ülkenin 3. Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın da bulunduğu bazı siyasetçiler katıldı. Ermeni basını yürüyüşe devlet ve hükümet yetkililerinin katılmadığını bildirdi.
Bazı Ermeni medya kuruluşları yürüyüşü doğrudan sosyal ağlarda yayınladı. Görüntülerden de anlaşılacağı üzere yürüyüşe katılan çok sayıda kişi Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını yaktı.

Ermenistan ile Azerbaycan arasında barış anlaşmasının imzalanması, bölgede ulaşım iletişiminin açılması, Ermenistan-Azerbaycan sınırının sınırlandırılması yönünde çabaların sarf edildiği bir dönemde bu adım, bazı güçlerin sürece saldırmak istemesinden kaynaklanıyor. Ayrıca Sagatelyan ve Sarkisyan’ın Azerbaycan karşıtı siyasetçiler olduğu göz önüne alındığında, katıldıkları yürüyüş sırasında böyle bir provokasyonun yaşanması şaşırtıcı değil.

Ermenistan’da Türkiye ve Azerbaycan Bayrakları yakıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir