Akbelen Bölgesi Muhtarları Muğla Valiliğini Ziyaret Ettiler

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Ersoy Yılmaz ve İkizköy mahallesi başta olmak üzere Yeniköy ve Kemerköy Termik santrallerinin etrafındaki mahallelerin muhtarları Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbelen Bölgesi Muhtarları Muğla Valiliğini Ziyaret Ettiler

MUĞLA/S. Cemal SÜZEROĞLU – BHA

Muğla Valiliği 75. Yıl Toplantı salonundaki toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Gürceğiz Muhtarı Ersoy Yılmaz, İkizköy Muhtarı Muhsin Bilge, Ören Muhtarı Bekir Keser, Çamlıca Muhtarı Süleyman Öz, Türkevleri Muhtarı Ercan Yılmaz, Hüsamlar Muhtarı Muhammet Kulakoğlu, Sekköy Muhtarı Niyazi Dülger, Bozalan Muhtarı Dursun Kayıhan, Çökertme Muhtarı Ertan Konar, Bayır Muhtarı Nazmi Şen, Pınar Muhtarı Gürdal Kaya, Kalem Muhtarı Mustafa Karataş, Dereköy Muhtarı Mehmet Sarıoğlu, Yoğunoluk Muhtarı İsa Gezer, Çakıralan Muhtarı Zafer Gökçe, Alatepe Muhtarı Osman Öner, Fesleğen Muhtarı Erkan Kaba, Akçakaya Muhtarı Haydar Yılmaz, Kultak Muhtarı Hüsnü Kayıkçı, Zeytinköy Muhtarı İbrahim Aykaç ve İdare ve Denetim Müdür Vekili Umut Gülmüş katıldı.

Ülkemizin ve Muğla’nın yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin Aziz Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin menfaatleri doğrultusunda kullanılmasını isteyen muhtarlar termik santrallerin enerji üretiminin yanında bölge ekonomisinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirterek bölgedeki on binlerce ailenin geçimini santrallerden sağladığını söyledi.

Mahallelerindeki herkesi hatta çevre köylerde yaşayanları bile şahsen tanıdıklarını belirten muhtarlar,  bazı kişilerin gerçekleri saptırarak algı yapmaya ve kaos ortamı oluşturmaya çalıştıklarını belirterek “Otobüslerle bölgeye dışarıdan gelen kişiler köylü gibi giyinerek, köylü gibi konuşarak kendilerini bölgenin insanıymış gibi tanıtıyor ve açıklamalarda bulunuyorlar. Sanki köylülerimiz eylem yapıyormuş gibi gösterilmeye, köylerimizin huzurunu kaçırmaya çalışıyorlar. Bölge halkı olarak bu durumdan çok rahatsızız ve köylülerimizin huzurunu kaçıran provokatif eylemleri asla tasvip etmiyoruz” dediler.

Söz konusu alan hakkındaki kararın yargı tarafından verildiğini bir kez daha hatırlatan Vali Orhan Tavlı, kolluk güçlerimiz tarafından vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelik tüm tedbirlerin mevzuat çerçevesinde alındığını söyledi.

Süreç boyunca çeşitli provokasyonlar sonucu kolluk kuvvetlerimize yönelik tahrik edici, çirkin ve maksatlı saldırılara karşı gerekli adli ve idari çalışmaların ilgili kurumlar tarafından başlatıldığını belirten Vali Orhan Tavlı, bölgede görevini icra eden kamu çalışanlarına müdahalede bulunmaya davet edenlere ve provokasyon ortamı oluşturmaya yönelik söylem oluşturanlara rağmen, bugüne kadar duyarlı davranan bölge halkına teşekkürlerini sundu. Tüm vatandaşlarımızı oluşabilecek provokasyonlara karşı dikkatli ve duyarlı olmaya davet etti.

Akbelen Bölgesi Muhtarları Muğla Valiliğini Ziyaret Ettiler