Elazığ Defterdarlık Misafirhanesi Tanıtıldı

Çayda Çıra Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Elazığ Defterdarlığı binası içerisinde hizmet verecek olan misafirhane düzenlenen programla tanıtıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıtkı Taşel/Elazığ – BHA

Elazığ Defterdarlık Misafirhanesi Tanıtıldı

Çayda Çıra Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Elazığ Defterdarlığı binası içerisinde düzenlenen misafirhane hizmet vermeye başladı.

Modern mimari ile konforun buluştuğu, ev rahatlığında ayrıcalıklı ve huzurlu bir konaklama imkânı sunulan Elazığ Defterdarlığı Misafirhanesi, şehir merkezine, sosyal alanlara ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde olan misafirhane için tanıtım programı düzenlendi.

Programa AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, MHP İl Başkanı Yunus Bal, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri katıldı.

Esen: Bölgenin Eğitim Üssü Olarak Planlanmakta

Üçü suit olmak üzere toplam 27 odaya, 54 yatak kapasitesine sahip misafirhane ile ilgili bilgiler aktaran İl Defterdarı Serdar Esen, “Şu anki hizmet binamız 14 bin 2922 metrekare alana sahip. Kat sayısı bodrum artı toplamda yedi kat. Binamızın yapım bedeli; 24 milyon 338 bin lira. İki adet eğitim salonumuz, bir adet 176 kişilik konferans salonumuz mevcut. Kuruluş amacı; şu anki iki eğitim salonumuz ve konferans salonumuzla beraber bölgenin eğitim üssü olarak planlanmakta. Aynı zamanda kamu hizmeti sunmak açısından da ilimizdeki misafirlerimizin en iyi şekilde konaklamasını sağlamaktadır. Daha önce ilimizde bina hizmet alanı yapılan binamızın tefrişat eksikliğini hissettiğimizde ilimiz milletvekillerine durumu arz ettik. Onlarda sağ olsunlar büyük çaba göstererek ilimize bu ödeneğin gelmesini sağladılar. Bizlerde sizlere hizmet olanağı sağladık. Her zaman ilimizde hizmete açığız. Kymetli personellerimizle beraber misafir hanemiz 24 saat hizmet verecektir. Bizler Defterdarlık olarak kamu hizmeti açısından en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Elazığ Defterdarlık Misafirhanesi Tanıtıldı