Trabzon, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına hazırlanıyor

Cumhuriyetin 100'üncü yıl kutlamaları yaklaşırken Trabzon Meydanı’nda provalar başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına hazırlanıyor

Canise AYDOĞAN/ TRABZON – BHA

Cumhuriyetin 100’üncü yıl coşkusu yaşanacağı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anılacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Türkiye’nin dört bir yanında hazırlıklar devam ederken, Trabzon Meydanı’nda provalar başladı. Trabzon’da sabah saatlerinde başlayan törenlerin provası nedeniyle cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Trabzon halkı, büyük bir coşkuyla Cumhuriyet’in 100’üncü yılını beklerken, tören hazırlıklarına yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 13.00’da başlayarak 29 Ekim 2023 Pazar günü saat 24.00’da sona erecek. Kutlama töreni 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı ( Meydan Parkı) Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı beraberinde Trabzon Valisi katılımı ile halkın bayramı kutlanacak olup, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım tarafından Şeref Defteri imzalanacak. Şehir bayraklarla donatılarak, gösteriler düzenlenecek.

Törende; horon ekibinin gösterisinin yanı sıra  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Spor gösterisi ve  İl Jandarma Komutanlığı emrinde olan Maçka Asayiş Komando Bölük Komutanlığı’nın gösterisi olacak. Çeşitli etkinliklerin düzenleneceği kutlamada, tören geçişiyle Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni sona erecek.

 

Trabzon, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına hazırlanıyor