Rize’de Rafting Türkiye Şampiyonasına görkemli açılış

Rize’de, Türkiye Kano ve Rafting Federasyonu Başkanlığınca 15-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Rafting Türkiye Şampiyonası için açılış töreni düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden kortej yürüyüşü ile başlayarak Rize Çay çarşısında devam eden “Rafting Türkiye Şampiyonası” açılış seremonisine Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcısı Hatice Cemre İncesu, Ardeşen Kaymakamı Ferhat Altay, Türkiye Kano ve Rafting Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Öztürk, kurum müdürleri, sporcular ve antrenörler katıldı.

Rize Valiliği ve Rize Belediyesi’nin destekleriyle Fırtına deresinde gerçekleşecek olan ve 14 İlden 27 kulüp ve 300 sporcunun katıldığı yarışmada aynı zamanda Milli Takım sporcu seçme yarışları da yapılacak.

Protokol selamlama konuşmalarıyla başlayan açılış seremonisinde halk oyunları gösterisi, mehter gösterisi ve konser yer aldı.

Türkiye Kano ve Rafting Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı Milli Takım seçme niteliği taşıyacak olan şampiyonada Büyük Erkekler, Büyük Kadınlar, Büyük Mix, U23 Erkekler, U23 Kadınlar, U23 Mix, U19 Erkekler, U19 Kadınlar ve U19 Mix Para Rafting kategorilerinde yarışla gerçekleştirileceğini söyledi. Kabakçı Türk sporunun gelişimine büyük katkılar sağlayan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Açılış töreninde şampiyonaya katılım sağlayan takımlar tek tek sahneye çıkarak tanıtıldı. Protokol konuşmalarının ardından program halk oyunları gösterisi, mehter gösterisi ve konser ile devam etti.

Rize’de Rafting Türkiye Şampiyonasına görkemli açılış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir