Pençe Kilit Operasyon bölgesinde 1 şehit

MSB, Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde P. Söz. Onb. Alican Güneş'in şehit olduğunu açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pençe Kilit Operasyon bölgesinde 1 şehit

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada yaralanarak hastaneye kaldırılan P. Söz. Onb. Alican Güneş’in, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

MSB tarafından yapılan açıklama, çıkan çatışma sonucunda ilk belirlemelere göre 2 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtildi.

MSB tarafından yapılan açıklama şöyle:

”Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen temasta yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız P.Söz.Onb. Alican Güneş, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bölücü terör örgütü ile sağlanan temasta ilk belirlemelere göre 2 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

Pençe Kilit Operasyon bölgesinde 1 şehit

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir