Muhteşem kapanış

Çerkezköy Belediyesi Kültür-Sanat Akademisi 2023-2024 Yılı 2. Dönemi tamamlandı. Robotik Kodlama ve Görsel Sanatlar kursiyerlerimizin hazırladığı çalışmalar Atatürk Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan sergide beğeniye sunulurken; Yaratıcı Drama ve İşitsel Sanatlar kursiyerlerimiz de sergiledikleri muhteşem performanslarla izleyenlere unutmaz bir akşam yaşattılar.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muhteşem kapanış

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen dönem sonu sergisi açılışı ve müzik dinletisi etkinliklerine Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Program Robotik Kodlama Uygulamalarının ve Görsel Sanatlar kursiyerlerinin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı ile başladı. Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş, “2020 yılında başlattığımız Kültür-Sanat kurslarımızda şu ana kadar binlerce kursiyerimize eğitim verildi. Akademimiz bünyesinde bu dönem, piyano, keman, gitar, bağlama, yağlıboya, karakalem, dekoratif ahşap süsleme, robotik kodlama, seramik, makrome, yaratıcı resim ve yaratıcı drama branşlarında, çocuk ve yetişkin olmak üzere 380 kursiyerimiz kurslarını başarıyla tamamladılar. İlk dönem ise yaklaşık 683 kursiyerimiz olmak üzere toplamda 1083 kursiyerimiz eğitimlerini tamamladılar” dedi.

Teşekkür etti

Çerkezköy Belediyesi olarak çocuklar için kültür, sanat ve eğitim alanlarında fırsat eşitliğinin en büyük destekçilerden biri olduklarını belirten Başkan Yardımcısı Memiş, “Bu vesile ile bizlerin böyle güzel ve anlamlı etkinliklerde buluşmasına vesile olan Belediye Başkanımız Vahap Akay’a, eğitmenlerimize, kursiyerlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Performansları ile büyülediler

Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş’in konuşmasının ardından katılımcılar, kursiyerlerimizin Karakalem ve Yaratıcı Resim branşlarında açtıkları sergiyi dolaşarak birbirinden güzel çalışmaları incelediler. Sergi açılışının ardından Yaratıcı Drama ve İşitsel Sanatlar kursiyerlerimizin Yaratıcı Drama Oluşumu ve müzik dinletisi etkinliği başladı. Etkinlikte 35 kursiyerimiz piyano, keman, gitar ve bağlama ile birbirinden değerli eserleri seslendirirken, Yaratıcı Drama kursiyerlerinin kusursuz sahne performansı büyük alkış aldı.

Müzik dinletisi sonunda kısa bir konuşma yapan Cengiz Memiş, “Atatürk Kültür Merkezi yaklaşık 4 yıldır faaliyette. Bu binanın yapılmasından duyduğumuz mutluluğu Belediye Başkanımız Vahap Akay defalarca dile getirmişti. Ancak bu akşam yine gördük ki bu güzel binanın içi gerçekten kültür ve sanatla dolmuş. Çocuklarımızın, kursiyerlerimizin güzel performanslarıyla, kültüre ve sanata dair yapılan yatırımların, emeklerin karşılığını görüyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kursiyerlerimize, eğitmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Daha güzel gecelerde buluşmak dileğiyle, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” açıklamalarında bulundu. Kültür-Sanat Akademisi öğretmenlerine Teşekkür Belgesi vererek, tebrik eden Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş, program sonunda katılım belgeleri verilen kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Muhteşem kapanış