MGM uyardı: 11 ilde fırtına bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, (Mgm) İçinde İstanbul ve İzmir'in de olduğu 11 kentte fırtına, beklendiğini, Van ve Hakkari'de de kuvvetli rüzgar ve yağışın sebep olabileceği kar erimesi nedeniyle meydana gelebilecek heyelan tehlikesine karşı dikkatli olunması çağrısı yapt.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MGM uyardı: 11 ilde fırtına bekleniyor

Ankara-BHA

Meteoroloji raporuna göre, Türkiye genelinde birçok bölgede kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Antalya, Burdur, Edirne, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Muğla, Tekirdağ gibi birçok ilde kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı. Özellikle yüksek kesimlerde yoğunlaşması beklenen rüzgarın, yaşanabilecek olumsuz etkileri önlemek adına dikkatli olunması gerekdiği belirltidi.

Van’da ise yüksek kesimler için kuvvetli rüzgar ve yağışın sebep olabileceği kar erimesi nedeniyle heyelan uyarısı yapıldı. Yetkililer, vatandaşların bu bölgelerde dikkatli olmaları, olası heyelan riskine karşı gerekli tedbirleri almaları konusunda uyardı.

Meteoroloji yetkilileri, rüzgarın etkisini azaltana kadar dikkatli olunması gerektiğini belirtirken, heyelan gibi ani doğal olaylara karşı da önlem alınması gerektiğini vurguluyor

MGM uyardı: 11 ilde fırtına bekleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir