Londra’da Edebiyat ve Psikoloji Buluşması

Söyleşiye Lacivert Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Şair Mustafa Akar, Daily Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Altay, Klinik Psikolog Beyhan Budak ve Yazar Tarık Tufan konuşmacı olarak katıldı. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra’da Edebiyat ve Psikoloji Buluşması

İsmail Karakaş/ Londra-BHA

Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Turkuaz Medya adına Turkuaz Medya Dergiler Direktörü Yasemin Gebeş’in de katıldığı program yoğun ilgi gördü.

 

 

Türkiye’nin Kütüphane Tarihi Üzerine Bir Bakış

British Library’de gerçekleşen etkinlikte konuşan İbrahim Altay, Türkiye’deki kütüphane tarihinden bahsederek Beyazıt Kütüphanesi olarak bilinen “Kütüphane-i Umumi-i Osmani” ve IRSICA Kütüphanesinden bahsetti.

Konuklardan Bütünleştirici Mesajlar

Şair Mustafa Akar, yurtdışında yaşayan Türklerin, Yunus Emre’nin izinden giderek bütünleştirici rol oynadıklarını dile getirdi. Söyleşinin bir diğer konuğu Tarık Tufan 11. kitabına giden yolda dinleyicilerin ilham verici hikayeleri ile interaktif bir sohbet gerçekleştirdi.

 

 

Psikolojik Sağlık ve Kişisel Gelişim Üzerine Öneriler

Klinik Psikolog Beyhan Budak ise “Kendine İyi Davranmak” başlıklı konuşmasında yaşamın içinde yer alan zorluklarla nasıl baş

edebileceğini anlattı. Dinleyicilere Londra’daki Freud Müzesini ziyaret etmenin kişisel gelişime katkılarından bahsetti.

Etkinliğin Devamı: Dublin Buluşması

Etkinliğin Dublin ayağı bu akşam gerçekleşecek.

 

 

 

 

Londra’da Edebiyat ve Psikoloji Buluşması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir