Kars Valisi Polat: Güneşin ilk doğduğu toprakları yerinde görmek lazım

Kars Valisi Ziya Polat, Ankara’da gerçekleşen Kars Ardahan Iğdır Tanırım Günleri’nde, ‘’Karslılar bir komşusunu alsın Kars’a getirsin. Güneşin doğuşunu o topraklarda görmek lazım.’’ dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kars Valisi Polat: Güneşin ilk doğduğu toprakları yerinde görmek lazım

Gurbetelli YALÇIN / ANKARA – BHA

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu (KAİFED) öncülüğünde, bu yıl 7’inci düzenlenen Geleneksel Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri, Ankara’nın Keçiören ilçesinde, Keçiören Belediyesi Kabala Meydanındaki fuar alanında gerçekleşiyor.

Etkinliğin ilk gününde fuar alanını Kars Valisi Ziya Polat, Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek ve Iğdır Valisi Ercan Turan, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu (KAİFED) Başkanı Erdoğan Yıldırım, Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer ile Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Aksan, Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar ve BHA Kurumsal İletişim Müdürü Saime Halaç ziyaret etti.

Etkinlikte BHA’ya açıklamalarda bulunan Kars Valisi Bolat, Kars’ı, Ardahan’ı, Iğdır’ı anlatmaya çalıştıklarını ve ardından insanların bu şehirleri yerinde görmelerini amaçladıklarını söyledi.

Güneşin doğduğu toprakları yerinde görmenin önemini vurgulayan Polat, ‘’7’incisini yaptığımız tanıtım günlerine hoş geldiniz. Güneşin ilk doğduğu topraklar, Anadolu kapısı, Sultan Alparslan’ın ilk fethettiği şehir. Tabii sadece Kars değil Ardahan ve Iğdır’la da beraber. Hemşerilerimize kavuştuk, insanımıza kavuştuk Ankara’daki. Arkadaşlarımız, dostlarımızla kavuştuk. Kars’ı, Ardahan’ı, Iğdır’ı anlatmaya çalışıyoruz. İnsanlar Kars’ı, Ardahan’ı, Iğdır’ı yerinde görsün diye anlatıyoruz. Her Karslı Ardahanlı Iğdırlı bir komşusunu buralara getirsin ve orada tanıtım sağlayalım diye uğraşıyoruz. Amacımız oradaki güzellikleri buradaki insanlarımıza anlatmak. Tanıttığımız bölgeyi de yerinde yaşatmak. Sadece turizm amaçlı değil yatırımcıları da bu bölgeye çekmek istiyoruz.’’ dedi.

‘’Kars, Ardahan, Iğdır turizmin yeni gözbebeği’’

Özellikle Doğu Ekspresi seferleri sonrası Kars’ın bir marka haline geldiğini söyleyen Vali Polat, Kars, Ardahan ve Iğdır’a yatırım yapanların ileride çok daha karlı olacağının da altını çizdi.

İnsanları Kars’ı, Ardahan’ı ve Iğdır’ı yerinde görmeye davet eden Polat, ‘’Kars, Ardahan, Iğdır turizmin yeni gözbebeği. Özellikle Doğu Ekspresi’nden sonra Kars bir marka oldu. Bu sene 42’inci seferi olacak. Sarıkamış’ımızın ilk karı şu an yağıyor, kristal karı. İnşallah bereketli bir sezon olur. Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Anadolu’nun ilk pazarı, ilk mezarlığı, hepsi o topraklarda. İnşallah insanımız gezmeye, orayı tanımaya, oradaki insanımızı tanımaya, oradaki insanımızın aklının ve kalbinin ne kadar güzel olduğunu anlamaya ve ardından da yatırım yapmaya çağırıyoruz. Bu bölgelerde yatırım yapanların ileride daha karlı olacağını düşünüyoruz. Oradaki hammaddeyi çevirecek yatırımcıları beklediğimizi buradan tekrar iletiyoruz.

Hep diyoruz Karslılar bir komşusunu alsın Kars’a getirsin. Hedefin bu olması lazım. Yerinde, kaynağında görmek, güneşin doğuşunu o topraklarda görmek lazım. Kristal karda kaymak lazım. Ani Harabeleri’nde geçmişe yolculuk yapmak lazım. Kars kaşarımızı, gravyerimizi yemek lazım. Ama o topraklarda yapmak lazım. ‘’ diye konuştu.

Kars Valisi Polat: Güneşin ilk doğduğu toprakları yerinde görmek lazım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir