Kabine bugün toplanacak; öğretmen atamalarında yeni gelişme yaşanabilir

Bu yılın 4'üncü kabine toplantısı tüm bakanların katılımıyla Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliylesinde gerçekleştirilecek. Kabinede yılın ilk öğretmen atamasına ilişkin kadro tahsisine ve takvime dair çalışmaların da gündeme gelmesi bekleniyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kabine bugün toplanacak; öğretmen atamalarında yeni gelişme yaşanabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe’de gerçekleştirilcek kabine toplantısında Orta Doğu’da yükselen tansiyon ve Türkiye’nin bu konudaki diplomatik girişimleri toplantının önceli olarak görüşülelecek. Toplantıda ayıca enflasyon ve fahiş fiyat artışlarıyla müacadelenin de konuşulması bekleniyor

Terörle mücadeledele

Kabine Toplantısının bir diğer önemli konusu olarak terörle mücadele olması bekleniyor.

Toplantıda terörle mücadelenin Suriye ve Irak’ta ne şekilde sürdürüleceği görüşülecek.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ya içinde gerçekleştireceği Irak’ın başkenti Bağdat’a yapacağı resmi gezi hakkında konuşulacak.

 

Ekonomi ele alınacak

Kabine toplantısında, uygulanan ekonomi programı kapsamında Orta Vadeli Program ve 12’nci Kalkınma Planı değerlendirilecek. Programın ana hedefi olan enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesine yönelik ek tedbirler ele alınacak.

Öğretmenlerin gözü kulağı toplantıda olacak

Yüzbinlerce atanmayı bekleyen öğretmen adayının gözüü kulağı Kabine Toplantısı sonrası .Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında olacak

Kabinede yılın ilk öğretmen atamasına ilişkin kadro tahsisine ve takvime dair çalışmaların da gündeme gelmesi bekleniyor.

Kabine bugün toplanacak; öğretmen atamalarında yeni gelişme yaşanabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir