Işıkhan: Afet bölgesinde erişimde yapılan uygulamaların süresi uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, "Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresi 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Işıkhan: Afet bölgesinde erişimde yapılan uygulamaların süresi uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, sosyal medya hesabında  yaptığı paylaşımda Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız  için desteğimiz sürüyor açıklamasında bulundu. Işıkhan şu ifadelere yer verdi:

“6 Şubat depremlerinden etkilenen vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek, yaşamlarını daha kolay hale getirmek bizim en önemli gündem maddemiz. İnsanlarımız rahata kavuşana, şehirlerimiz tamamen imar olana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresi 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde. Kurumla sözleşmeli sağlık sunucularına müracaat edilmesi ve doğal afet provizyonu alınması halinde Genel Sağlık Sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden “ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, tıbbi malzeme, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı alınmayacaktır. Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında (eczaneler/merkezler) zorunlu statik IP uygulaması kaldırılmıştır.”

 

 

 

 

Işıkhan: Afet bölgesinde erişimde yapılan uygulamaların süresi uzatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir