Hindistanda sel: 30 kayıp

Hindistan'da Sikkim eyaletinde meydana gelen selde 23'ü asker 30 kişi kayboldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan’da sel: 30 kayıp

Olay, Kuzeydoğu Hindistan’da Sikkim eyaletinde meydana geldi. Göle bağlı bir membada patlama sonucu Teesta Nehri’nde su seviyesinde yükselme yaşandı ve 23 Hint ordu personeli kayboldu. Patlama, Lachen Vadisi’nde gerçekleşti, yakındaki bir barajdan nehre daha fazla su salınması durumu daha da kötüleştirdi.

Sular altında kalan askeri araçlar, bölgedeki zorlu koşulları daha da karmaşık hale getirdi. Hindistan Savunma Bakanlığı, kayıp personel için arama kurtarma operasyonunun başlatıldığını belirtti, daha fazla bilgi beklediklerini ifade etti.

Eyalette tüm mahalleler sular altında kaldı, eyaletin diğer bölgelerinde de kurtarma çalışmaları başlatıldı. Yetkililer, insanları alçak bölgelerden tahliye etmeye başladı.

Kuzey bölgesini eyaletin geri kalanına bağlayan iki köprünün sular altında kalması, ulaşım hizmetlerini aksattı. Himalaya eyaleti, sel ve doğal afetlere karşı hassas bir bölge olarak biliniyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan şiddetli sel felaketi, on binlerce kişiyi yerinden etti ve en az 24 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Hindistanda sel: 30 kayıp

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir