DMM’den “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş” iddiasına cevap

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden (DMM) 15 Temmuz gazilerinin maaşları kesildi iddialarına cevap geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DMM’den “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş” iddiasına cevap

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından paylaşılan  “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş, 2 aydır maaş alamıyorlar” iddialarının yalan olduğu duyuruldu.

DMM açıklamasında 15 Temmuz gazilerinden malul sayılanlar ile 1053 sayılı Nizamnameye göre derece tespiti yapılanlara, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından aylık bağlandığı belirtilerek “Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından 15 Temmuz Dayanışma Kampanyasında toplanan kaynaktan kendilerine toplu olarak ödenmesini isteyenlerin talepleri üzerine, vakıf tarafından hak sahiplerine anket yolu ile sorulmuştur. Toplu ödeme yapılmasını isteyenlere ödemeleri toplu olarak gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle toplu ödeme alan gazilere aylık olarak ödeme yapılmamaktadır. Ödemeleri aylık olarak almaya devam etmek isteyen 218 hak sahibine ise aylık ödeme yapılmaya devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

DMM’den “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş” iddiasına cevap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir