Bozdoğan- 28 operasyonunda PKK’nın cephaneliği ele geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 8 ilde yürütülen Bozdoğan- 28 operasyonlarında PKK'nın bahar aylarında kırsalda eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıklağı çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların ele gerçirildiğini duyurdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozdoğan- 28 operasyonunda PKK’nın cephaneliği ele geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda Bozdoğan– 28 operasyonu çerçevesinde Bölcü Terör Örgütü PKK’ya ait büyük miktarda cephaneliğin ele geçirildiğini ve teröristlerin barınma için kullandığı çok sayıda mağra ve sığınağın imha edildidiğini duyrudu.

 

Bakan Ali Yerlikaya’nın paylaşımında terör örgütü PKK’ya ait; 206 kg amonyum nitrat ve C4 patlayıcı madde, 15 adet El Yapımı Patlayıcı (EYP) ve düzeneği, 859 adet çeşit çap ve ebatta mühimmat,
9 adet pompalı tüfek, 7 adet el bombası olmak üzere çok sayıda silah ve patlayıcı madde ele geçirildiği ve Ucunda; 15 adet EYP ve düzeneği, 206 kg amonyum nitrat ve C4 patlayıcı madde, RPG-7 roketatar, 7 adet Kaleşnikov Piyade Tüfeği, 859 adet çeşit çap ve ebatlarda mühimmat, 9 adet pompalı tüfek, 2 adet RPG-7 antitank mühimmatı, 7 adet el bombası, 24 adet şarjör, 17 adet telsiz, 70 adet tüp, 13 adet akü, 461 adet pil ile çok sayıda örgütsel doküman, mutfak, sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir. 82 mağra ve sığınahın tahrip edildiği aktarıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaşımında şu sözlere yer verildi:

“Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden şehir içinde de kırsalda da operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek”

Bozdoğan- 28 operasyonunda PKK’nın cephaneliği ele geçirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir