Başkan Demir, öğrencilerin protestolarına kulak verdi

Ardahan Üniversitesi öğrencileri, dolmuşlara yapılan zamları protesto etmek amacıyla bir araya geldi. Öğrenciler, yetkilileri görevlerine davet ederek zammın geri çekilmesini talep ettiler. Başkan Faruk Demir öğrencilerle durumu değerlendirdi. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Demir, öğrencilerin protestolarına kulak verdi

ARDAHAN-BHA

Protestonun ardından, öğrenci temsilcileri Ardahan Belediyesi’ne davet edildi. Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in yanı sıra Ardahan Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Asım Özer, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İskender Alihanoğlu ve 5 Nolu Çamlıçatak Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fatih Altun ile bir araya gelindi. Toplantıda, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantı sonucunda, öğrenci taşıma ücretlerinin 20 TL olarak belirlenmiş olmasına rağmen, dedikodu ve yanlış bilgilendirmeler sonucunda öğrencilerden 40 TL olarak taşıma ücreti alındığı ortaya çıktı. Ancak toplantıda kesin olarak öğrenci taşıma ücretlerindeki sorunlar çözüme kavuşamadı. Öğrenciler ile servis şoförleri arasında memnuniyetsizlik devam ediyor. Başkan Faruk Demir, konunun çözümü için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Başkan Demir, öğrencilerin protestolarına kulak verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir