Bakan Şimşek Katar’da Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonu’na katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonu'na katıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Şimşek Katar’da Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonu’na katıldı

ANKARA – BHA

Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonları” devam ediyor. Resepsiyonunun son adresi Katar’ın başkenti Doha oldu.

Türkiye ve Katar arasındaki ekonomik ilişkiler ve yatırım fırsatları konuşuldu

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından düzenlenen “Türkiye: Dayanıklı Yatırım Ortağınız” temalı program gerçekleştirildi. Programa, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu da katıldı.

Türk ve Katar iş dünyası temsilcilerini bir araya getiren resepsiyonda, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler ve gelecekteki yatırım fırsatları ele alındı. Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye’nin ekonomik durumuyla ilgili detaylı bir sunum yaparak, Türkiye ile Katar arasındaki güçlü siyasi ilişkilere vurgu yaptı. Şimşek, “Bağlarımızı derinleştirmenin politika yapıcıların yanı sıra iş dünyasına da bağlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu ise konuşmasında, Türkiye’nin son 20 yılda bölgesel bir ekonomik merkez haline geldiğini belirtti. Ayrıca Türkiye’nin dünya ekonomisinin önemli bir parçası olma hedefine vurgu yaparak, ülkenin büyüklüğünü ve potansiyelini vurguladı.

 

Bakan Şimşek Katar’da Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonu’na katıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir