Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’dan RTÜK’e önemli ziyaret

Azerbaycan Büyükelçisi Reşad Memmedov ve beraberindeki heyet iki kardeş ülke arasındaki ilişkileri değerlendirmek ve yayıncılık alanındaki son gelişmelerle alakalı görüş alışverişinde bulunmak üzere Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin tarafından ağırlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’dan RTÜK’e önemli ziyaret

Görüşmeye Memmedov’un yanısıra Azerbaycan Büyükelçiliğinden Müsteşar Eldar Aliyev ve Başkatip Aygün Gojayeva katılırken RTÜK Başkanı Şahin e Üst Kurul Başkan Yardımcısı Deniz Güler ve Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkan V. Osman Arvas da eşlik etti.

Gerçekleşen görüşmede Büyükelçi Memmedov, Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini ve özellikle Türk dünyası devletleri tarafından dikkatle ve takdirle karşılandığını belirtti. Bu coğrafyadaki en önemli iki devletin aslında tek bir millet olduğuna değinen Büyükelçi gençlerin ve çocukların da bu bilinçle yetiştirilmesinin hayati önem taşıdığını vurguladı.

Başkan Ebubekir Şahin, Azerbaycan’ın Türk milletinin gönlünde vazgeçilmez bir sevgiye sahip olduğunu ve bu dost ve kardeş ülkeyi Türkiye den ayırt etmenin mümkün olmadığını belirterek iki ülke arasındaki bu ilişkilerin titizlikle korunmasının ve güçlendirilmesinin tüm coğrafyaya çok büyük katkılarının olacağını söyledi. Azerbaycan Cumhuriyeti Görsel İşitsel Konseyi (ARAŞ) Başkanı Sn İsmet Sattarov ile de çok iyi ikili ilişkiler yürütüldüğünü belirten Şahin, sonbaharda da RTÜK öncülüğünde ve TDT çatısı altında kurulması planlanan Türk Devletleri Teşkilatı Düzenleyici Otoriteler Forumu olan T-BRAF la ilgili de Başkan Sattarov la sürekli irtibat halinde olduklarını belirtti. İki kardeş ülke arasındaki ilişkilere özellikle Türk yapımı tarihi filmlerin de olumlu katkı sağladığı ve bu filmlerin desteklenmesinin gerektiği taraflarca zikredildi.

Görüşme karşılıklı hediye takdimi ve iyi dilek ve temmennilerle sona erdi.

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’dan RTÜK’e önemli ziyaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir