Aselsan’ın ‘Defibrilatör’ cihazı, ani kalp durmalarına tam zamanında doğru yerde müdahaleyi sağlıyor

Aselsan Marka Heart Line Otomatik Eksternal Defibrilatör cihazı, ani kalp durmalarına tam zamanında doğru yerde müdahaleyi sağlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aselsan’ın geliştirdiği Otomatik Eksternal Defibrilatör (Heartline OED) cihazı, kalbin kan pompalama fonksiyonunu yerine getiremediği ani kalp durması vakalarında hastaya elektroşok vererek kalp atışının normale döndürülmesinde tam zamanında, doğru yerde müdahaleyi sağlıyor.

Türkiye’de haberleşme, güvenlik sistemleri ve bilgi teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren, ASELSAN’ın iştiraki  Aselsannet tarafından sağlanan Otomatik Eksternal Defibrilatör cihazları kalp durması gerçekleşen vakalarda kalp ritmini analiz edip, elektro şokun gerekli olduğunu belirleyen, kalbe elektrik akımı vererek, düzensiz titreşimleri sonlandırıp kalbin normal çalışmasını sağlıyor. Güvenli, kolay kullanılabilir ve taşınabilir olan cihazlar, kullanıcıya sesli ve görsel hatırlatmalarda bulunarak rehber oluyor.

Şoklanması gereken kalp ritimlerini yüksek doğrulukla belirleyen EKG analiz algoritması tam ve yarı otomatik modelleri ile şok uygulayabilme, güvenilir EKG ritim analizi, hızlı şarj özelliğiyle fark yaratan performansı ve görsel ve sesli yönlendirmeler ile kalp masajı ve suni solunum desteği de sağlıyor.

Otomatik Eksternal Defibrilatör cihazı; iş yerleri, okullar, spor salonları ve kamuya açık alanlar başta olmak üzere AVM’ler, tiyatro ve sinema salonları, oyun alanları, oteller, restoranlar, eğlence mekanları gibi pek çok yerde tercih edilerek kullanılıyor.

 

Aselsan’ın ‘Defibrilatör’ cihazı, ani kalp durmalarına tam zamanında doğru yerde müdahaleyi sağlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir